Dow Jones najlepszy w środę. Indeks wraca nad ważny poziom.

J2T Trade

Nowojorskie indeksy giełdowe okazały się znacznie lepsze podczas środowej sesji handlowej. Wczoraj, 17 maja inwestorzy czerpali optymizm w związku z postępami w negocjacjach dotyczących pułapu zadłużenia. Przedstawiciele Kongresu oraz administracja prezydenta Joe Bidena mówili o szansie osiągnięcia porozumienia. Ponadto przywódcy polityczni obu stron zapewnili obywateli Stanów Zjednoczonych, że nie spłacą oni swojego długu. Pozytywne nastroje przełożyły się na rynki, które poszybowały w górę. Najlepszy w środę okazał się Dow Jones. Indeks wraca nad ważny poziom i może szykować się do kolejnego wzrostu. Jak wygląda sytuacja? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones najlepszy w środę

Podczas środowej sesji za oceanem dominowały pozytywne nastroje. Popularne indeksy z Wall Street parły do przodu. Choć osiągnęły zbliżone wyniki, najlepszy w środę okazał się Dow Jones. Notowania najstarszego indeksu wzrosły o 1,24%. Tym samym, podobnie jak S&P 500, również ten indeks wymazał wszystkie straty z poprzedniej sesji.

Przewaga zielonych na indeksie

Nastawienie inwestorów było wczoraj jasne. Akcje popularnych spółek szły w górę i grupa zielonych osiągnęła przewagę na indeksie. Ze składowych Dow Jonesa 30 najlepiej wypadło Home Depot (NYSE:HD). Akcje tego przedsiębiorstwa wzrosły o 3,56%. Po stronie strat opowiedziało się jedynie osiem spółek, które wykazywały niewielkie zmiany. Najgorzej poradził sobie Intel (NASDAQ:INTC), którego wycena spadła o 1,20%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones wraca ponad TDP

Indeks schodząc poniżej dołków z zeszłego tygodnia nabrał (w tym mnie) na przypuszczenie ruchu spadkowego. Rynek nie pokazał wczoraj spadku, a wręcz przeciwnie silny wzrost. Notowania utrzymały pierwsze dzienne wsparcie i z niego wygenerowały skok. Dow Jones gwałtownym ruchem powrócił nad średnią SMA 88, a w konsekwencji ponad poziom TDP.

FP Markets

Co na dziś ?

Obecny kontekst wspiera rynek do wykonania kolejnego wzrostu. Indeks po raz kolejny znajduje się powyżej TDP, tym razem jednak po silnej reakcji. Teraz podciągnąć może ruch w górę.

Scenariusz = zejście i nadbicie TDP–>ruch przełamujący wczorajsze szczyty–>podejście do TFR 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 18.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: wsparcie utrzymywane

Indeks odrzucił wczoraj myśl o głębszym zejściu. Notowania utrzymały wsparcie określone na 33 090-33 335. Jednak oprócz wczorajszego ruchu, przydałoby się kolejne podciągnięcie. Indeks ma ku temu sposobność.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 18.05.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się cotygodniowe dane z rynku pracy. Zdaje się, że inwestorzy właśnie je potraktują priorytetowo, gdyż rozmowy w sprawie limitu zadłużenia mogą dziś przycichnąć. Joe Biden wyleciał bowiem na spotkanie G7 do Japonii.  Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.