Dow Jones najlepszy w kwietniu. Notowania powyżej 34 000.

Spekulant Wallstreetbets
J2T Trade

W ostatni piątek, 28 kwietnia indeksy giełdowe zakończyły kolejny tydzień oraz miesiąc. Czwarty miesiąc roku okazał się zyskowny na Wall Street. Dow Jones okazał się najlepszy w kwietniu spośród głównych rynków akcji. Notowania najstarszego z indeksów powróciły powyżej 34 000. Co zaprezentuje indeks w drugi dzień maja? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones najlepszy w kwietniu

Końca dobiegły zmagania w kolejnym miesiącu 2023 roku. Warto zatem w kilku słowach podsumować wydarzenia z kwietnia. Przede wszystkim należy zauważyć, że pierwszy miesiąc II kwartału 2023 roku był spokojnym. Na najstarszym indeksie na Wall Street widoczne było mniejsze zaangażowanie kapitału niż w poprzednich miesiącach. Wskazuje na to wartość obrotów, która na Dow Jonesie była najniższa od listopada 2019 roku.

Niemniej, nie przeszkodziło to indeksowi w osiągnięciu zysku. Amerykański Dow Jones 30 zyskał 2,49%. Był to jego drugi najlepszy miesiąc w tym roku.

Indeks najgorszy w pierwszy dzień maja

Wczorajszą sesją inwestorzy rozpoczęli nowy miesiąc starań. Popularne indeksy ze Stanów Zjednoczonych nie pokazały konkretnego nastawienia. Dow Jones okazał się najgorszy w pierwszy dzień maja. Indeks stracił jednak nieznacznie, gdyż 0,14%, czyli 47 punktów.

FP Markets

Większość straciła

Firmy budujące najstarszy indeks na Wall Street wybrały wczoraj stronę spadkową. Tabela notowań wyraźnie wskazuje, iż większość spółek w poniedziałek straciła. Na czele grupy czerwonych stanął Intel (NASDAQ:INTC), którego wycena spadła o 2,45%. Wśród zyskownych wyróżniło się JPMorgan (NYSE:JPM). Akcje tej spółki wzrosły o 2,14%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones dobił 34 300

Choć finalnie najstarszy indeks stracił, miał swoją mocniejszą chwilę. Dow Jones zyskiwał do godzin wieczornych, a przed godziną 19 (czas w Polsce) dobił rejonów TSR (34 309). Tam pojawił się zwrot sytuacji i indeks cofnął. Spadki zostały wyhamowane w rejonach TFR.

Co na dziś ?

Na wykres patrzymy godzinę przed wtorkową sesją handlową. Notowania najstarszego indeksu oscylują tuż poniżej TFR (34 057) i indeks walczy o utrzymanie rejonów 34 000.

Scenariusz = wyjście powyżej TFR–>re-test–>próba podejścia do 34 150-34 200

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 02.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: scenariusz przedłużony

Podawany na zeszły tydzień scenariusz ujrzał jedynie połowiczną swoją realizację. Z tego względu postanowiłem utrzymać go również na ten tydzień. Oczekujemy teraz na impuls, a ten pojawić się może w środę.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 02.05.2023

Konkluzja

Obecny tydzień jest szczególnie ciekawym. W najbliższych dniach pojawią się najważniejsze dane dotyczące rynku pracy. Pierwszy raport opublikowany zostanie dzisiaj w godzinach sesji. Szczególnie ważnym wydarzeniem jest rozpoczynające się dziś zebranie członków FOMC. Następstwem tego będzie jutrzejsza decyzja dotycząca stóp procentowych.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.