Dow Jones na minus w poniedziałek. Notowania nad średnią.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Nowym Jorku zamknęły się z różnym nastawieniem. Poniedziałkowa sesja była niestabilna i przyniosła ogólnie nieznaczne zmiany na Wall Street. Uwaga inwestorów skupia się na kwietniowych danych o wskaźniku cen konsumpcyjnych oraz cen producentów. Informacje z gospodarki zaczną pojawiać się jednak dopiero w środę. Dow Jones zamknął się wczoraj poniżej kreski. Najstarszy indeks wyszedł na nieznaczny minus w poniedziałek. Rynki czekają na drugą sesję tygodnia. Notowania Dow Jonesa znajdują się obecnie tuż nad średnią. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones na minus w poniedziałek

Spośród głównych amerykańskich indeksów podczas wczorajszej sesji najgorzej wypadł Dow Jones 30. Najstarszy z indeksów wyszedł na minus w poniedziałek. Strata odnotowana przez trzydziestospółkowy indeks nie była wysoka. Dow Jones stracił bowiem 0,17%, czyli 56 punktów.

Silniejsze nastawienie spadkowe

Spoglądamy już na wczorajsze zachowanie spółek. W poniedziałek wśród przedsiębiorstw tworzących indeks Dow Jones 30, silniejsze okazało się nastawienie spadkowe. Większość spółek straciła, a najgorzej wypadło Walgreens Boots (NASDAQ:WBA). Akcje tej spółki spadły o 1,59%. Po stronie wzrostowej wyróżnił się Walt Disney (NYSE:DIS), którego wycena skoczyła o 2,44%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones zszedł do TFR i nie utrzymał tego zakresu

W przypadku indeksu Dow Jones 30 ujrzeliśmy jedynie zejście, które było ułamkiem ruchu przypuszczanego wczoraj. Indeks poprawnie zszedł do TFR (33 661) jednak nie zdołał zebrać się do wzrostu w tym rejonie. Dow Jones 30 nie utrzymał tego zakresu i zszedł poniżej.

FP Markets

Co na dziś ?

Sytuacji przyglądamy się przed drugim dniem handlowym tego tygodnia. Dow Jones przed sesją generuje cofnięcie i spotyka się obecnie z zakresem średniej SMA 88. Podczas dzisiejszych zmagań indeks kontynuować może negatywne nastawienie.

Scenariusz = zejście do SMA 88–>krótkie odreagowanie–>zejście do TDP 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 09.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks przegrał na 33 785

Indeks cały czas walczy o powrót powyżej poziomu 33 785. Rynek, aby powrócić stabilnie powyżej tego zakresu może poszukać siły na nieco niższych poziomach. Być może dopiero w środę pojawi się właściwy ruch.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 09.05.2023

Konkluzja

Dziś na rynku należałoby się spodziewać czysto technicznej walki. Czy rzeczywiście dzisiejsza sesja oprze się na samej grze popytu i podaży? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.