Dow Jones 30 zyskuje 1,12%. Oczekiwanie na bezrobocie.

230
Flaga USA
J2T Trade

Czwartkową sesję Dow Jones 30 zamknął z wynikiem wzrostowym wynoszącym 1,12%. Dziś w godzinach pre-marketu opublikowany zostanie raport dotyczący stopy bezrobocia w USA. Inwestorzy i instytucje oczekiwać będą tego odczytu. Co może się wydarzyć jeszcze w piątek?

Zielone Wall Street

Wszystkie główne amerykańskie indeksy giełdowe świeciły się na zielono w czwartek. Najstarszy Dow Jones 30 zyskał na notowaniach 1,12%. Podwyższyło to kurs indeksu giełdowego o blisko 350 punktów. Wczoraj odnotowano najniższy obrót w tym miesiącu.

Przewaga wzrostów

Wczoraj na indeksie dominowała spółka Caterpillar. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones 30. Spółka tym samym zwiększyła swoją wycenę o 4,63%. Warto zauważyć, że większość komponentów zaliczanych do indeksu Dow Jones 30 zakończyło sesję zyskując. Po stronie spadków żadna spółka nie przekroczyła 1% poziomu zmienności. Najwięcej straciła Coca-Cola, gdyż 0,79%.

Piątkowe dane

Spoglądając na kalendarz ekonomiczny, warto podkreślić istotność dwóch publikacji. Na dziś z ważniejszych zaplanowane zostały odczyty dotyczące: stopy bezrobocia oraz zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych. Oba raporty będą szczególnie ważne dla Rezerwy Federalnej, której jednym z głównych celów jest pełne zatrudnienie. Oba odczyty dotyczyć będą czerwca, a także opublikowane zostaną w godzinach pre-marketu.

FP Markets

Punkt widzenia – 31 400 strzelone!

W czwartek indeks Dow Jones 30 podjął się realizacji scenariusza głównego. Myśl założeń wzrostowych we wczorajszej analizie brzmiała: „Kluczowe założenie dotyczy wyjścia powyżej TFR i jego utrzymania. Oscylowanie rynku powyżej TFR determinować może siłę popytową do tworzenia kolejnych impulsów. Targetem dziś będzie 31 400 w przypadku spełnienia założeń”. Rynek rzeczywiście wyszedł powyżej TFR i utrzymał jego zakres. Kluczowe założenia zostały spełnione, zatem mógł być realizowany target. Cel został zrealizowany, a Dow Jones doszedł do nieco wyższych zakresów.

Obecnie rynek oscyluje powyżej poziomu TFR. Dziś amerykańskie indeksy mogą wykonać korektę. Poziomów nie zmieniam jak na razie, ponieważ potwierdzały swoją istotność w ostatnim czasie.

Scenariusz główny – spadkowy

Kluczowe założenie polegać będzie dziś na utrzymywaniu się poniżej poziomu TFR. Wykonanie re-testu od dołu tego poziomu determinować może budowę ruchu spadkowego. Celem będzie zakres średniej kroczącej SMA 88.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 08.07.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Brak siły podażowej na poziomie TFR, przyczynić się może do ruchu wzrostowego. Re-testowanie od góry poziomu TFR świadczyć będzie na korzyść impulsom wzrostowym. Target ustalam na 31 500.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 08.07.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś rynek może wykonać drobną korektę. Zakładam, że może się ona odbyć na opisanej zasadzie. Poniżej natomiast podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 31 471

TFR : 31 219

TDP : 30 966

TFS : 30 717

TSS : 30 472

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.