Dow Jones 30 zyskał 0,43%. Indeks bliski był 33 000.

J2T Trade

Giełdy w Nowym Jorku ponownie zaświeciły się na zielono. W czwartek, 30 marca zyski były jednak nieco mniejsze niż dzień wcześniej. Spośród głównych indeksów najmniejszy wzrost wykazał najstarszy z nich. Dow Jones 30 zyskał wczoraj 0,43%. Sesja nie zapisze się w szczególnym sposób do historii. Indeks jedynie bliski był sięgnięcia poziomu 33 000. Czy to dziś, pojawi się pokonanie tego zakresu? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 najsłabszy na Wall Street

Również w czwartek, 30 marca oglądaliśmy pozytywne nastroje na rynkach w USA. Popularne akcje rosły, co przełożyło się na dobre wyniki indeksów. Dow Jones 30 zyskał 0,43% i okazał się najsłabszy na Wall Street. Indeks nie przewodzi już w wyniku tygodniowym, ale do rozegrania została jeszcze jedna sesja.

Intel znów najlepszy

Firmy składające się na najstarszy indeks z Wall Street ponownie opowiedziały się w większości za wzrostami. Najlepszy znów okazał się Intel (Nasdaq:INTC), którego akcje wzrosły o 1,81%. Po stronie strat znalazło się osiem firm. Wśród nich najgorzej spisało się American Express (NYSE:AXP). Notowania znanego przedsiębiorstwa finansowego obniżyły się o 1,81%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 bliski sięgnięcia 33 000

Patrząc na wykres najstarszego z głównych indeksów, zauważyć należy, iż to on generalnie dyktował warunki na Wall Street. Dow Jones 30 jako jedyny zaczął tracić już po otwarciu giełd. Zejście trwało cztery godziny i wiązało się z cofnięciem notowań w rejony 32 700. Spadki wyhamowane zostały dokładnie na poziomie TDP i rynek od tego miejsca odbił. Do końca sesji powrócił do poziomu 32 900. Dziś po północy indeks dobił zakresu TFR. Dow Jones 30 jest zatem bliski sięgnięcia psychologicznego zakresu 33 000.

FP Markets

Dziś, o godzinie 12 (czas w Polsce) spoglądamy na wykres omawianego indeksu. Dow Jones 30 oscyluje tuż pod poziomem TFR. Rynek po raz kolejny walczy z istotnym oporem. Czy podczas piątkowej sesji pojawi się jego przełamanie?

Scenariusz = wybicie poziomu TFR–>re-test od góry (wybicie staje się wyłamaniem)–>atak 33 160 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 31.03.2023

Podany scenariusz wynika z obecnego kontekstu rynkowego. Dow Jones 30 trwa w układzie wzrostowym oraz pozytywnej strukturze. Opór, czyli poziom TFR może zostać dziś wyłamany na powyższych zasadach.

Punkt widzenia tygodniowy: indeks blisko realizacji celu

Najstarszemu indeksowi już naprawdę niewiele brakuje do osiągnięcia wskazywanego na ten tydzień celu. Dow Jones bowiem czeka na wejście do strefy oporu, czyli zakresu cenowego 33 090-33 335.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 31.03.2023

Konkluzja

Dzisiejsze nastroje w USA podyktowane będą zapewne danymi dotyczącymi wydatków konsumpcyjnych. Indeks PCE jest głównym obserwowanym przez Rezerwę Federalną. Odczyt przełożony zostanie na nadzieję lub zwątpienie w przerwanie cyklu podwyżek stóp. Poziomy* uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 238

TFR : 32 986

TDP : 32 734

TFS : 32 484

TSS : 32 239

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.