Dow Jones 30 zanotował stratę. Notowania zawalczą o 32 700?

USA
J2T Trade

Nowojorskie indeksy giełdowe pokazały słabość we wtorek, 28 marca. Najpopularniejsze na Wall Street ujawniły obniżkę w wyniku reakcji inwestorów na uaktualnienia gospodarcze. Dow Jones 30 zanotował najmniejszą stratę. Dziś, w środę 29 marca przed sesją strat już nie widać. Notowania najstarszego indeksu walczą obecnie o 32 700. Jak zachowa się indeks podczas dzisiejszej sesji? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 zanotował stratę

Nastroje panujące podczas wczorajszej sesji były głównie negatywne. Nie były one silne, jednak wystarczyły, aby znane indeksy wylądowały na minus. Wśród popularnych rynków akcji, najmniejszą stratę zanotował Dow Jones 30. Jak ujawniono na ostatnim dzwonku, notowania najstarszego z głównych indeksów spadły ogólnie o 0,12%. Podobnie, jak indeks S&P 500, również Dow Jones 30 przerwał wczorajszą stratą, trzydniową serię wzrostów.

Nastroje spółek równo podzielone

Przedsiębiorstwa budujące indeks Dow Jones 30 nie obrały wczoraj konkretnego kierunku. Nastroje spółek były równo podzielone, zatem żadna ze stron nie przeważyła pod względem liczebnym. Wyższa zmienność widoczna była po stronie wzrostowej. Liderem wśród zyskujących było Walgreens Boots (NASDAQ:WBA), którego akcje podwyższyły się o 2,67%. Po stronie strat wyróżniło się American Express (NYSE:AXP), które zakończyło wtorek z wynikiem -2,40%. O samym wyniku indeksu zadecydowały poszczególne wagi spółek.

Punkt widzenia dzienny: notowania Dow Jonesa 30 zawalczą o 32 700 ?

Najstarszy z głównych indeksów zachował się wczoraj nieco inaczej. Co prawda, w godzinach amerykańskiego pre-marketu cofnął, jednak odrobił ruch po otwarciu giełd w USA. W kilka godzin dobił rejonów 32 550 i po 18 (czas w Polsce) odnalazł tam podaż. Notowania gwałtownie spadły i cofnęły do poziomu TDP i zakresu średniej SMA 88. W tych rejonach pojawiła się reakcja siły popytowej. Na rynku obserwowaliśmy odbicie, które trwało do zamknięcia giełd.

FP Markets

Dow Jones 30 korzystał dziś, w środę (29.03) na wczorajszym odbiciu i najwyżej sięgnął rejonów 32 700. Na niespełna dwie godziny przed otwarciem giełd, rynek oscyluje nieopodal poziomu 32 650. Zdaje się, że indeks nie odpuści starań i notowania zawalczą o 32 700.

Scenariusz = zejście w rejony TFR–>zebranie popytu–>budowa impulsu wzrostowego pokonującego 32 700–>korekta–>atak rejonów 32 860   

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 29.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: główny ruch już dziś?

Rynek również wczoraj nie zanegował tygodniowego podejścia. Co więcej, znajduje się w części jego realizacji. Dziś oczekujemy tego głównego ruchu. Czy rzeczywiście pojawi się on w najbliższych godzinach?

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 29.03.2023

Konkluzja

Inwestorzy rozegrają dziś środkową sesję tygodnia. Rynek podczas dwóch ostatnich sesji nie pokazywał szczególnych ruchów. Taka sytuacja zdaje się grać na korzyść pozycji długich. Czy rzeczywiście rynkowi uczestnicy popchną indeksy wyżej? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 32 860

TFR : 32 607

TDP : 32 355

TFS : 32 105

TSS : 31 860

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.