Dow Jones 30 z tyłu w zyskach. Notowania wyżej tylko o 1%.

Nyse-posąg
J2T Trade

Parkiet giełdowy w Nowym Jorku świecił się w środę, 29 marca na zielono. Najbardziej znane indeksy zyskiwały i notowały wyraźnie dobre wyniki. Dow Jones 30 stał z tyłu w zyskach. Na Wall Street pokazał najmniejszy wynik. Notowania wylądowały wyżej tylko o 1%. Czy z silniejszej strony pokaże się najstarszy indeks dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 z tyłu w zyskach

Indeksy giełdowe ze Stanów Zjednoczonych pokazały wzrosty podczas wczorajszej sesji. Popularne rynki w pewnym sposób wybrały się na północ. Najsłabiej prezentował się Dow Jones 30, który pozostał z tyłu w zyskach. Po ostatnim dzwonku ujawniono, że notowania wylądowały wyżej tylko o 1%. Niemniej jednak była to najlepsza sesja najstarszego indeksu od ponad tygodnia. Warto dodać, że jak na razie to Dow Jones 30 posiada najlepszy wynik w ujęciu tygodniowym.

Widoczne głównie zyski

Kierując wzrok na tabelę notowań z wczorajszej sesji należy zwrócić uwagę, że świeci się ona mocno na zielono. Widoczne są głównie zyski, które kierowane były przez spółkę Intel (NASDAQ:INTC). Notowania technologicznego przedsiębiorstwa wzrosły o 7,61%. Po stronie strat opowiedziały się zaledwie dwie indeksowe spółki. Były to Merck&Co (NYSE:MRK) oraz UnitedHealth (NYSE:UNH). Odpowiednio straciły one 0,58% i 1,27%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones nieopodal 33 000

Najstarszy z głównych indeksów również pokazał realizację podanej możliwości. Wczoraj pisaliśmy: Scenariusz = zejście w rejony TFR–>zebranie popytu–>budowa impulsu wzrostowego pokonującego 32 700–>korekta–>atak rejonów 32 860”. 

FP Markets

Rynek po godzinie 16 (czasu w Polsce) pokazał zejście w okolice 32 600. Tam rynek poderwał się do wzrostu, pokonał 32 700 i parł dalej do góry. Dow Jones 30 zatrzymał się w tych rejonach i wzrost kontynuowany był dzisiaj. Dziś w godzinach sesji europejskiej najstarszy z głównych indeksów zaliczył target (32 860).

Na wykres Dow Jonesa 30 patrzymy w czwartkowym amerykańskim pre-markecie. Indeks znajduje się obecnie nieopodal poziomu 33 000. Dziś istnieje szansa na kontynuację ruchu wzrostowego.

Scenariusz = zejście do strefy 32 800-32 850–>zebranie siły popytowej–>impuls wybijający 33 000–>re-test od góry–>podejście ponad 33 100

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 30.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones 30 bliski realizacji podejścia

Dziś w czwartek rynek stoi przed szansą realizacji podejścia podanego na ten tydzień. Dow Jones 30 znajduje się blisko strefy cenowej 33 090-33 335. Dziś ma szansę strzelić ten zakres i przypieczętować udany scenariusz.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 30.03.2023

Konkluzja

Dziś w kalendarzu ekonomicznym pojawią się niezwykle ważne dane z gospodarki USA. Odczyty dotyczące produktu krajowego brutto (PKB) wpłyną zapewne na odczucia inwestorów. Poziomy* uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 238

TFR : 32 986

TDP : 32 734

TFS : 32 484

TSS : 32 239

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.