Dow Jones 30 z najsłabszym wynikiem. Indeks ponad 1% wyżej.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Dobre, wtorkowe nastroje inwestorów na giełdzie w Nowym Jorku wpłynęły również na ruch Dow Jonesa. Najstarszy z głównych indeksów przerwał wczoraj niechlubną serię strat. Dow Jones 30 zakończył jednak zmagania z najsłabszym wynikiem na Wall Street. Indeks wylądował ponad 1% wyżej. Jak wygląda sytuacja Dow Jonesa 30? Co czekać może inwestorów w najbliższych godzinach?

Dow Jones 30 z najsłabszym wynikiem

Najstarszy z popularnych indeksów z USA również odnotował poprawę we wtorek, 14 marca. Amerykański indeks Dow Jones 30 znalazł się wczoraj ogólnie o 1,06% wyżej. Tym samym najstarszy z głównych indeksów zakończył zmagania z najsłabszym wynikiem. Warto jednak zaznaczyć, że urwał ciągnącą się pięć dni, passę strat.

Wzrosty zdominowały scenę

Patrząc już wewnątrz indeksu należy wskazać, że spółki pokazały siłę podczas wtorkowej sesji. Wzrosty zdominowały scenę pod każdym wymiarem. Okazały się lepsze zarówno pod względem liczebnym, jak i generowanej zmiany. Wśród zyskownych najlepiej spisało się Salesforce.com (NYSE:CRM). Notowania spółki podskoczyły wczoraj o 4,20%. Po znacznie mniejszej, stratnej stronie wyróżniło się Amgen (NASDAQ:AMGN). Wycena spółki zmalała wczoraj o 1,12%.

Punkt widzenia dzienny: wzrosty Dow Jonesa na nic, indeks w ruinie przed sesją

Indeks Dow Jones 30 również zawalczył o wzrost. Notowania podbiły wczoraj do godzin popołudniowych w rejony średniej SMA 88. Jednak wtedy siła popytowa zgasła i rynek cofnął poniżej 32 000. Wówczas przyszła druga fala wzrostu i rynek ponownie podbił, jednak nieco słabiej.

FP Markets

Dziś rano Dow Jones 30 walczył na zakresie średniej. Urwał jednak z tego zakresu, zszedł poniżej 32 000 i ma ochotę na dalsze spadki. Pytanie jednak, czy przed nimi rynek wykona jakieś podbicie, aby z nieco wyższych zakresów można było zebrać wzrost.

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 15.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones 30 walczy o utrzymanie strefy 31 805-32 045

Najstarszy z głównych indeksów odkąd wszedł do strefy 31 805-32 045 cały czas o nią walczy, a ruchy nie są konkretne. Być może to dziś sytuacja się odmieni i indeks wykona pewniejszy ruch.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 15.03.2023

Konkluzja

Środowa sesja przynieść może mieszane nastroje na rynkach w USA. Od początku dnia główne indeksy tracą i wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem wejdzie amerykański kapitał. Poziomy* z wykresu H1 nie uległy zmianie. Aktualne na dziś rozpisane zostały poniżej.

TSR : 32 510

TFR : 32 258

TDP : 32 006

TFS : 31 756

TSS : 31 511

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień. 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.