Dow Jones 30 wyżej o 1,14%. Trwa sprawdzanie poziomu 34 000.

USA
J2T Trade

W czwartek, 13 kwietnia na Wall Street widoczny był przypływ optymizmu. Główne indeksy zanotowały konkretne wzrosty, notując jak dotąd najlepszą sesję w kwietniu. Dow Jones 30 wylądował ogólnie wyżej o 1,14%. Najstarszy z indeksów zakończył sesję powyżej pełnego psychologicznego zakresu. Dziś trwa sprawdzanie poziomu 34 000 punktów. Czy Dow Jones zdoła utrzymać się powyżej niego? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 wyżej o 1,14%, najwyżej od lutego

Po dość marnym w zmienności rozpoczęciu kwietnia w końcu doczekaliśmy się konkretnego ruchu. Choć Dow Jones 30 procentowo zyskał najmniej na Wall Street, w jego przypadku był to znaczący ruch. Amerykański Dow Jones 30 zakończył czwartkową sesję o 1,14% wyżej. W innym rozliczeniu są to 383 punkty. Wczorajsze zamknięcie giełd ujawniło, że w wyniku tego ruchu najstarszy z indeksów znalazł się najwyżej od lutego bieżącego roku. Przed ostatnią sesją tego tygodnia Dow Jones 30 ma się najlepiej w nim na Wall Street. Czy tak pozostanie?

Indeks prawie cały zielony

Podsumowanie wczorajszej sesji ujawniło, że przedsiębiorstwa z Dow Jonesa 30 dalej generowały wzrosty na giełdzie. Tym razem jednak, indeks zaświecił się prawie cały na zielono. Liderem wśród zysków okazało się Apple (NASDAQ:AAPL), którego wycena skoczyła aż o 3,41%. Poniżej kreski wypadły spółki The Travelers (NYSE:TRV) oraz IBM (NYSE:IBM). Straciły one niewiele odpowiednio: 0,37% i 0,50%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones ruszył ze średniej

Wczoraj już w godzinach amerykańskiego pre-marketu pojawiły się dobre nastroje. Notowania Dow Jonesa 30 podbiły w rejony 33 800, jednak nie zdołały wyjść powyżej niego. Po otwarciu giełd rynek zawrócił do zakresu średniej SMA 88 i ponownie zbierając z niego siłę, ruszył w górę. Tym razem 33 800 zostało w pełni pokonane. Co więcej, najstarszy indeks pokonał szczyty ze środy i najwyżej sięgnął rejonów 34 100. Dzięki temu znalazł się najwyżej od lutego.

FP Markets

Co na dziś ?

Obecna sytuacja Dow Jonesa wygląda bardzo ciekawie. Indeks wczorajszą sesją wyraźnie podkreślił siłę pozytywnej struktury ostatnich tygodni. Z tego względu dziś również rozważamy wzrost. O godzinie 12 (czas w Polsce) indeks oscyluje nieco powyżej 34 000.

Scenariusz = cofnięcie do 33 920-34 000–>zebranie siły–>przebicie wczorajszego szczytu–>jego re-test–>skok do 34 250 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 14.04.2023

Negacją scenariusza będzie wyłamanie poziomu 33 900.

Punkt widzenia tygodniowy: ważne miejsce przełamane, indeks z celem na 34 400

Rynek wypełnił warunek konieczny do tego, aby można było mówić o dalszym wzroście. Pewnym ruchem przełamany został wczoraj zakresu 33 785. Teraz rynek kieruje swoją uwagę na wyższe obszary. Indeks podchodzi do dzisiejszego handlu z celem na 34 400.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 14.04.2023

Konkluzja

Dziś rozpoczyna się sezon publikacji najważniejszych spółek w USA. Korporacyjne wyniki wpłyną na nastroje inwestorów i w najbliższym czasie determinować będą ruchy na głównych indeksach. Przed piątkową sesją pojawią się osiągi największych banków inwestycyjnych za I kwartał 2023. Kalendarz ekonomiczny podpowiada, że w pre-markecie pojawią się dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Również i te dane wywołają zapewne zmienność.

TSR : 33 995

TFR : 33 742

TDP : 33 490

TFS : 32 242

TSS : 32 995

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.