Dow Jones 30 wyróżnia się w USA. Kolejny tydzień z zyskiem.

Wall Street drogowskaz
J2T Trade

Zakończony, świąteczny tydzień okazał się wzrostowy jedynie dla najstarszego indeksu na Wall Street. Należy zauważyć, że był to kolejny, już trzeci z rzędu zakończony z zyskiem tydzień. Mieszane nastroje na głównych rynkach akcji w USA widoczne są w nowym tygodniu. Z głównych indeksów dalej pozytywnie wyróżnia się Dow Jones 30. Jak indeks zachowa się dzisiaj, we wtorek 11 kwietnia. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 wyróżnia się w USA

Ze względu na Święta Wielkanocne, dopiero dziś omawiamy ostatni tydzień na parkiecie giełdowym w USA. Miniony tydzień był skrócony i zmagania toczyły się w dniach 03.04-06.04. W tych dniach na Wall Street najlepiej wypadł Dow Jones 30. Jako jedyny z głównych indeksów zyskał, kończąc krótszy tydzień na 0,65% plusie.

Wczoraj rozpoczął się już nowy tydzień. Dow Jones 30 dalej wyróżnia się w USA. W poniedziałek, 10 kwietnia wypadł najlepiej. Zamknięcie ujawniło, że zyskał 0,30%.

Indeks znów był zielony

Spółki wchodzące w skład najstarszego z popularnych indeksów w USA kolejny raz pokazały zyski. Indeks znów w większości był zielony, a prym wiodła firma Caterpillar (NYSE:CAT). Wycena znanego przedsiębiorstwa wzrosła o 3,04%. Po stronie strat wyróżniło się Apple (NASDAQ:AAPL), którego akcje spadły o 1,60%.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones respektuje średnią

Najstarszy z indeksów zakończył tydzień w bardzo ważnych rejonach. Notowania bowiem zamknęły się w czwartek na zakresie poziomu TDP oraz średniej SMA 88. Dla rynku była to okazja do wzrostu, jednak nie wykorzystał tego w pełni podczas wczorajszej sesji. Notowania opuściły średnią po otwarciu pre-marketu. Dow Jones 30 jednak tylko delikatnie nadbił jej zakres, gdyż wyhamował spadki około 60 punktów niżej. Po otwarciu giełd rynek pokazał wzrost i notowania powróciły powyżej TDP. Dow Jones 30 tym ruchem udowodnił, że respektuje średnią. Z jej zakresu pokazał wzrost, kończąc wczoraj zmagania powyżej 33 600.

Dziś rano indeks kontynuował ruch w górę i sięgnął poziomu 33 700. Odnalazł tam podaż i zmienił kierunek. Na wykres patrzymy we wtorek, 11 kwietnia przed godzinami amerykańskiej przedsprzedaży.

Co na dziś ?

Mimo, że Dow Jones 30 wypada najlepiej, wygląda podobnie jak pozostałe indeksy z Wall Street. Na rynku widać niezdecydowanie co do kierunku. Z tego względu, warto będzie poczekać na rozwój sytuacji, a dziś rozglądać się za uspokojeniem.

Scenariusz = zejście do strefy 33 500-33 600–>walka sił rynkowych–>stabilizacja powyżej 33 600 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 11.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: oczekiwanie na przełamanie 33 785

W tym tygodniu oczekuję ruchu, który wreszcie przełamałby zakres ostatniego impulsu spadkowego. Mowa o rejonach 33 785, których pokonanie otworzy drogę do wyższych zakresów. Rynek w tym tygodniu stoi przed szansą na osiągnięcie 34 400.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 11.04.2023

Konkluzja

Trwający tydzień jest szczególny. Jutro, w środę 12 kwietnia opublikowany zostanie odczyt inflacji za marzec. Co więcej, w piątek rozpocznie się sezon publikacji wyników finansowych spółek za I kwartał 2023 roku. Inwestorzy z niecierpliwością oczekują na te wydarzenia. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 995

TFR : 33 742

TDP : 33 490

TFS : 32 242

TSS : 32 995

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.