Dow Jones 30 wyraźnie gorszy. Ostatnie zyski wykasowane!

NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Najstarszy z głównych indeksów zza oceanu również odczuł wczorajsze emocje inwestorów. Dow Jones 30 okazał się na środowym zamknięciu wyraźnie gorszy. Do spadku indeks pociągnięty został w wyniku aktualizacji w sprawie polityki monetarnej USA. Wieczorne wydarzenia sprawiły, że ostatnie zyski zostały wykasowane. Co słychać na Dow Jonesie w czwartek, 23 marca?

Dow Jones 30 wyraźnie gorszy

Środowej sesji indeks Dow Jones 30 z całą pewnością nie może zaliczyć do udanych. Najstarszy z głównych indeksów zapisał jeden z najgorszych wyników w tym miesiącu i całym roku. Dow Jones 30 był wczoraj wyraźnie gorszy, a jego notowania spadły łącznie o 1,63%. Podobnie jak pozostałe indeksy wymazał on większą część zysków z pierwszych dwóch sesji tego tygodnia.

Indeks cały w czerwonym

Notowania składowych Dow Jonesa 30 opowiedziały się wczoraj za jedną stroną. Indeks cały pokryty był w kolorze czerwonym. Największym stratnym przedsiębiorstwem okazało się Nike (NYSE:NKE). Akcje spółki spadły wczoraj o 4,86%. Warto spojrzeć jeszcze na wynik innej spółki. Mowa o znanym przedsiębiorstwie Procter&Gamble (P&G). Firma stanęła bowiem na pograniczu stron, kończąc dzień z wynikiem -0,06%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 przy wsparciu TFR

Również na indeksie Dow Jones 30 niewiele się działo do godzin wieczornych. Dopiero wydarzenia z udziałem Fed wzbudziły emocje na rynkach w USA. Dow Jones 30 momentalnie wówczas podbił do 32 800, jednak był to chaotyczny ruch, który został szybko zweryfikowany. Najstarszy indeks wykonał gwałtowne zejście i stracił blisko 800 punktów. Sesja zamknęła się właśnie w rejonach poziomu 32 000.

FP Markets

Na sytuacje najstarszego indeksu patrzymy w czwartek o godzinie 11 (czas Polsce). Indeks oscyluje obecnie na wsparciu – poziomie TFS i walczy o jego utrzymanie. Dziś skupimy się na ruchu spadkowym.

Scenariusz = podejście pod poziom TDP i brak jego przełamania–>zebranie podaży–>zejście poniżej średniej SMA 88–>przetestowanie jej obszaru od dołu–>spadek do 31 800

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 23.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy:

Zauważmy, że rynek poniekąd zanegował wczoraj ruch wzrostowy. Wycofał się z zysków i powraca w stronę zakresu cenowego wsparcia ustalonego na 31 805-32 045.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 23.03.2023

Konkluzja

Dzisiejsza sesja okazać się może kluczowa, jeżeli chodzi o realizację tygodniowego ruchu przez indeks technologiczny. Poziomy* przedstawione na wykresie nie uległy zmianie.

TSR : 32 860

TFR : 32 607

TDP : 32 355

TFS : 32 105

TSS : 31 860

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.