Dow Jones 30 wypada najlepiej. Indeks jedyny na plus w USA.

J2T Trade

Parkiet giełdowy na Wall Street mienił się w różnych kolorach w środę, 5 kwietnia. Wczorajsza sesja zakończyła się pozytywnie jedynie dla najstarszego z głównych indeksów. Dow Jones 30 wypada dzięki temu najlepiej zza oceanem. Jest to jedyny z popularnych rynków, który w tym tygodniu jest na plus w USA. Czy Dow Jones 30 podtrzyma dobre nastawienie również w czwartek? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones wypada na razie najlepiej

Amerykańskie indeksy podzieliły się wczoraj pod względem wyniku. Dow Jones 30 jako jedyny nie uległ spadkom i zyskał podczas środowej sesji. Jak ujawniono na ostatnim dzwonku, wzrost nie był szczególnych, gdyż wyniósł 0,24%. Dzięki temu wynikowi indeks umocnił tygodniowy rezultaty. Pod tym względem Dow Jones 30 wypada na razie najlepiej na Wall Street. Tak jak zauważyliśmy, z najważniejszych indeksów jako jedyny jest na plus w USA.

Spółka Johnson&Johnson zadecydowała o wyniku indeksu

Firmy budujące indeks Dow Jones 30 opowiedziały się w środę w większości za wzrostami. Najlepiej spisał się koncern farmaceutyczny Johnson&Johnson (NYSE:JNJ). Akcje firmy wystrzeliły o 4,49% w odpowiedzi na wiadomość, że J&J ugodzi się w sprawie roszczeń dotyczących jej produktu. Mowa o sprzedawanym asortymencie zawierającym talk, który przyczynia się do pobudzenia nowotworu. W wyniku dobrych dla spółki danych, zadecydowała ona o wyniku indeksu. Po stronie strat wyróżniło się Nike (NYSE:NKE), którego wycena spadła o 2,26%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones ucieka od strat, przyjdą one same?

Dow Jones 30 bił się wczoraj o kierunek. Amerykański pre-market okazał się zyskowny, zaś otwarcie giełd przyniosło wymazanie zysków z przedsprzedażowych godzin. Następnie indeks przez kilka godzina walczył w zakresie pomiędzy średnią SMA 88 a poziomem TDP. Finalnie, tak jak zauważyliśmy wyżej, wygrała strona kupujących. Zmagania zakończyły się powyżej poziomu TDP, czyli rejonów 33 490.

FP Markets

Sytuacji najstarszego indeksu przyglądamy się w czwartek, 6 kwietnia. Tuż przed rozpoczęciem dzisiejszego pre-marketu Dow Jones 30 znajduje się nieco powyżej TDP.

Co na dziś ?

Najstarszy na Wall Street nieco zbiegł przed korektą, którą pokazują pozostałe indeksy. Jednak, czy Dow Jones da radę dale tak uciekać? Zdaje się, że ostatni układ wzrostowy również na tym indeksie wymaga cofnięcia. Czy takie pojawi się dziś?

Scenariusz = podejście w rejony 33 650-33 700–>utworzenie niższego szczytu względem wtorkowego (04.04) –>zebranie siły podażowej–>zejście do średniej–>re-test średniej od dołu–>ruch do 33 350 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 06.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks w dość kontrowersyjnym miejscu

Indeksy miały zwolnić i rzeczywiście to uczyniły. Zrobiły to jednak w zupełnie innym miejscu niż tego sobie życzyliśmy. Jest to rzeczywistość rynkowa i trzeba się z nią pogodzić. Ze względu na kończący się dziś tydzień, podany poniżej wykres ma za zadanie wesprzeć dzisiejsze obserwacje.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 06.04.2023

Konkluzja

Nastroje w USA są nie do końca jasne. Jeszcze nie tak dawno, radość i optymizm rozpierały inwestorów w związku z doniesieniami o wstrzymaniu przez Fed podwyżek. Teraz, gdy na początku miesiąca pojawiają się raporty z rynku pracy, które powinny wspierać takie nastroje, dzieje się zupełnie na odwrót. Ruch tego tygodnia traktujemy zatem jako rozważane właśnie spowolnienie, o którym pisaliśmy w poniedziałek. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 995

TFR : 33 742

TDP : 33 490

TFS : 32 242

TSS : 32 995

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.