Dow Jones 30 traci 0,67%. Ponad 200 punktów spadku. 

218
NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Amerykański indeks Dow Jones 30 wtorkową sesją przerywa ostatnią serię wzrostów. Dow Jones 30 traci 0,67%. Oznacza to, że indeks Dow Jones 30 spadł wczoraj ponad 200 punktów. Co czeka w środę amerykański indeks Dow Jones 30? 

Przerwana passa

Najstarszy amerykański indeks giełdowy w Stanach Zjednoczonych zakończył wtorkową sesję tracąc 0,67%. Przekłada się to na spadek rzędu ponad 200 punktów. Wczorajszą sesją amerykański indeks Dow Jones 30 przerwał serię wzrostów. Indeks Dow Jones 30 zakończył maj z niewielkim wzrostem. W maju indeks Dow Jones 30 zyskał 0,04%. 

Komponenty Dow Jones 30

Podczas wczoraj sesji dominowała spółka Salesforce. Odznaczyła się ona największą zmiennością. Straciła ona 2,94%. Jedynie 9 spółek podwyższyło wczoraj kurs swoich notowań. 

Przemówienie członka FED 

W poniedziałek zgodnie z zapowiedzią przemawiał członek zarządu Rezerwy Federalnej. Christopher Waller powiedział, że jego zdaniem podwyżki stóp procentowych będą kontynuowane w najbliższym czasie. Jak donosi CNBC* Waller powiedział: „W dłuższym okresie dowiemy się więcej o tym, jak polityka monetarna wpływa na popyt i jak zmieniają się ograniczenia podaży”. 

FP Markets

Na najbliższych posiedzeniach ma dojść do kolejnych podwyżek stóp procentowych. Decydenci od ostatniego posiedzenia mówią, że ponownie będzie to podwyżka o 50 punktów bazowych. Waller również to podkreślił, dodał jednak, że jeżeli będzie to konieczne zostaną rozważone wyższe podwyżki. 

Spadek wskaźników PMI i ISM?

Dziś w trakcie amerykańskiej sesji zostanie opublikowany raport dotyczący wskaźnika PMI i ISM dla przemysłu. Publikowane przez różne biura statystyczne podany zostanie odczyt dla wskaźnika PMI i ISM. Analitycy wskazują, że głównie zwrócić uwagę należy na wskaźnik ISM. Według prognoz wartość wskaźnika ISM dla przemysłu nieco się zmieni. O wiele gorszy wynik szacowany jest dla wskaźnika PMI. 

Beżowa Księga 

Poprzednio o Beżowej Księdze pisałem w kwietniu. Raport Rezerwy Federalnej dotyczący aktualnych warunków gospodarczych z całego kraju, zostanie opublikowany dziś po godzinie 20. Raport publikowany jest dwa tygodnie przed głównym posiedzeniem członków FED. 

Punkt widzenia – analiza indeksu

Podczas wczorajszej analizy indeksu Dow Jones 30 rozpisałem dwa scenariusze. Indeks podjął się realizacji scenariusz wzrostowego. Wczoraj zakładałem: Rynek dzisiejszym porannym ruchem skorygował cenę, podążając w stronę średniej kroczącej SMA 88. W godzinach sesji amerykańskiej indeks może wykonać ruch na przetestowanie zakresu wspomnianej średniej. Jeżeli rynek po zejściu do średniej utrzyma jej zakres, a siła podażowa ustąpi, możliwe że wygenerowany zostanie impuls wzrostowy do poziomu TDP”. Rynek wykonał dokładnie taki ruch, osiągając również zakładany target. 

Obecnie rynek znajduje się poniżej poziomu TDP, a powyżej średniej kroczącej SMA 88. Na dzisiejszą sesję przygotowane zostały dwa scenariusze. Poziomy wyznaczane codziennie nie ulegają zmianie. 

Scenariusz główny – wzrostowy  

Kluczowym założeniem na dzisiejszą sesję jest brak wybicia poziomu TFS. Rynek, co prawda może zejść w jego okolice, poziom może być nadbijany. Nie może zostać jednak wybity. Po utrzymaniu poziomu może zostać utworzony ruch wzrostowy z celem na 33 350-33 400.

Wykres H1 DJ wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 01.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy  

Jednak w dalszym ciągu należy pamiętać, że rynek znajduje się w tendencji spadkowej. Jeżeli rynek chce spadać dobrze byłoby, aby najpierw pokazał siłę wzrostową. Scenariusz spadkowy zakłada, że siła wzrostowa ulegnie podażowej na zakresie ceny 33 300. Wówczas może zostać utworzony schemat niższego szczytu, a rynek poziom TDP, może potraktować, jako opór. W przypadku realizacji poziomem docelowym może być TFS. 

Wykres H1 DJ spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 01.06.2022

Konkluzja 

Na dzisiejszą sesję zakładam realizację scenariusza wzrostowego. Ważne jest, żeby rynek spełnił wskazane założenia. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję. 

TSR : 33 715 

TFR : 33 463

TDP : 33 210 

TFS : 32 961

TSS : 32 716 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.