Dow Jones 30 skoczył 0,60%. Indeks czeka na właściwy ruch.

J2T Trade

W poniedziałek, 27 marca na Wall Street najlepiej wypadł najstarszy z głównych indeksów. Dow Jones 30 skoczył 0,60% do góry i pozytywnie rozpoczął nowy tydzień. Amerykański indeks nie poradził sobie jednak z poziomem 32 600. Zdaje się, że indeks czeka na właściwy ruch. Jak wygląda sytuacja we wtorek?

Dow Jones 30 skoczył 0,60%

Najstarszy na Wall Street, Dow Jones 30 dyktował wczoraj tempo. Spośród głównych indeksów zyskał najwięcej i wyróżnił się na ich tle. Notowania Dow Jonesa 30 skoczyły o 0,60% wzwyż. Indeks najwyżej sięgnął 32 600, jednak nie zdołał się w tych rejonach utrzymać. Sesja zakończyła się finalnie nieco powyżej 32 500.

Wewnątrz indeksu zielono

Składowe amerykańskiego Dow Jonesa zapisały poniedziałkową sesję do udanych. Wewnątrz indeksu większość spółek świeciła się na zielono. Przewodziło im przedsiębiorstwo IBM (NYSE:IBM), którego notowania wzrosły o 3,21%. Po stronie przeciwnej wyróżniło się NIKE (NYSE:NKE), którego wycena spadła o 2,40%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 potwierdził słabość na 32 600

Również Dow Jones 30 nie wykorzystał potencjału do wzrostu. Notowania najpierw, po otwarciu giełd, walczyły o kierunek. Po godzinie 16 (czas Polsce) rynek urwał, cofnął w okolice poziomu TDP i dopiero z niego odbił. Rynek ruszył wówczas silnie w górę i do godziny 20 dobił poziomu 32 600. Podaż ponownie przeważyła na tym zakresie (wcześniej rynek walczył w tych okolicach w ubiegłym tygodniu). Tym samym Dow Jones 30 potwierdził słabość na 32 600.

FP Markets

Dziś przed oficjalnymi godzinami handlu notowania jeszcze raz podbiły do 32 600. Rynek nie zdołał go pokonać i wykonuje zejście. Najstarszy z indeksów oscyluje obecnie poniżej 32 450. Taka sytuacja sprawia, że indeks ma sposobność cofać w dalszej części dnia.

Scenariusz = zejście do TDP/średniej –>korekta–>zebranie podaży–>budowa impulsu do 32 200 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 28.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: wzrost Dow Jonesa w grze

Rynek wczoraj nie zdołał zawalczyć o szczyty z poprzedniego tygodnia. Jednak nie było to konieczne. Dow Jones 30 ma jeszcze czas, aby to wykonać. Wzrost indeksu cały czas jest w grze. Negacją dla tego scenariusza będzie dopiero znaczna aktywność podaży na zakresie wspomnianych wyżej szczytów.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 28.03.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy skupią się na raporcie dotyczącym wskaźnika zaufania konsumentów. Odczyt pojawi się po otwarciu giełd w USA i potencjalnie może spotęgować nastroje z początku sesji. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 32 860

TFR : 32 607

TDP : 32 355

TFS : 32 105

TSS : 31 860

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.