Dow Jones 30 przerwał tygodniowe straty. Indeks 1,18% wyżej.

J2T Trade

Popularne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych były silniejsze w piątek, 24 marca. Najstarszy z głównych indeksów ponownie zyskał i wspomógł wynik z ostatnich dni. Jednocześnie Dow Jones 30 przerwał tygodniowe straty. Za cały tydzień indeks znalazł się 1,18% wyżej. Dziś, w poniedziałek 27 marca rynki otworzą ostatni pięciodniowy okres handlu w marcu. Jak wygląda analiza na dzisiejszą sesję?

Dow Jones 30 przerwał tygodniowe straty

Najstarszy z głównych indeksów na Wall Street podobnie, jak pozostali, pokazał skromny wzrost. Notowania Dow Jonesa 30 wzrosły ogólnie o 0,41%, co równe jest 132 punktom. Dzięki piątkowej sesji indeks podbił tygodniowy wynik. W dniach 20.03-24.03 ten amerykański indeks giełdowy zyskał łącznie 1,18%. Dzięki temu przerwał tygodniowe straty, które dwukrotnie pojawiły się w marcu.

Spółki przeważnie zyskiwały

Tablica notowań z piątku podpowiada, że tego dnia spółki przeważnie zyskiwały. Wśród składowych Dow Jonesa 30 najlepiej zaprezentowała się firma Amgen (NASDAQ:AMGN). Wycena tej spółki zmieniła się korzystnie o 2,12%. Wśród firm, których akcje spadły, dwie osiągnęły jednakowe wyniki. Były to American Express (NYSE:AXP) oraz Walt Disney (NYSE:DIS). Notowania obu spółek poleciały w dół o 1,83%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 nieopodal 32 500

Piątkowe godziny amerykańskiego pre-marketu, jak i samo otwarcie upłynęły pod znakiem odrabiania strat z wcześniejszych godzin. Rynek w godzinach wieczornych powrócił do średniej SMA 88 i tam się zatrzymał.

FP Markets

Dziś w godzinach nieoficjalnych widzieliśmy wzrost z zakresu średniej. Nie był on jednak pewny i po otwarciu giełd w Europie notowania cofnęły. Indeks z obszaru średniej generuje wzrost. Dow Jones 30 na niecałe dwie godziny przed sesją znajduje się nieopodal 32 500.

Dziś zakładamy kontynuację ruchu wzrostowego. Może być on jednak zdecydowanie silniejszy od tego, widzianego w piątek. Struktura na indeksie Dow Jones 30 jest pozytywna, gdyż rynek respektuje średnią i poziom TDP. Projekcja na najbliższe godziny:

Scenariusz = podbicie do TFR (32 607)–>re-test okolic od góry–>ruch w górę do 32 800

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 27.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: kurs na 33 000 obrany?

Indeks ma szansę w tym tygodniu budować ruch wzrostowy. W tej kwestii warto będzie obserwować jak rynek zachowa się wobec okolic 32 600 (szczyty wtorkowo-środowe). Ich re-test od góry pozwoliłby obrać kurs na 33 000.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 27.03.2023

Konkluzja

Rozpoczyna się nowy, ostatni tydzień rynkowych zmagań w marcu 2023 roku. Dziś brak szczególnych wiadomości w kalendarzu makroekonomicznym. Potyczka sił rynkowych wydaje się zatem bezpośrednia i równa pod względem siły. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 32 860

TFR : 32 607

TDP : 32 355

TFS : 32 105

TSS : 31 860

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.