Dow Jones 30 przedłużył wzrost. Indeks sięgnął 32 600.

J2T Trade

Wczoraj, we wtorek 21 marca na giełdzie w Nowym Jorku dominował optymizm. Inwestorzy odrzucili obawy związane z chaosem w sektorze bankowym. Przełożyło się na dobre wyniki popularnych indeksów z Wall Street. Wzrost przedłużył m.in. Dow Jones 30. Indeks zaprezentował solidny wzrost i sięgnął poziomu 32 600. Jednak wczorajsza sesja zapisana już jest w historii. Co słychać na najstarszym indeksie w środę, 22 marca przed otwarciem giełd?

Dow Jones 30 przedłużył wzrost

Podczas wtorkowej sesji główne indeksy z Wall Street kontynuowały generowanie zysków z poniedziałku. Wzrost przedłużył zatem m.in. Dow Jones 30, który wylądował wczoraj o 0,98% wyżej. Był to najgorszy wynik procentowy spośród znanych indeksów. Biorąc jednak pod uwagę rozmiar Dow Jonesa 30, odnotowany wczoraj wzrost był zauważalny.

Indeksowe spółki chętniej zyskiwały

Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Dow Jonesa 30 ponownie zaprezentowały się z lepszej strony. Indeksowe spółki chętniej zyskiwały, a najlepszy wynik osiągnęła firma American Express (NYSE:AXP). Wycena tej spółki uległa korzystnej zmianie o 3,67%. Wśród stratnej grupy przodował Intel (NASDAQ:INTC). Akcje znanej spółki wzrosły o 2,40%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones sięgnął 32 600 i pozostaje

Najstarszy z głównych indeksów nieco inaczej zachował się podczas wczorajszego dnia handlowego. Po otwarciu również stracił, jednak w jego przypadku straty były wyraźniejsze. Dow Jones 30 wyhamował je dopiero pod 32 400, z tego miejsca zaczął generować wzrost. Uczynił to jednak w godzinach wieczorno-nocnych. Niemniej wykonał ponad 200 punktowy skok w górę, sięgnął 32 600.

FP Markets

Dziś, w środę 22 marca przed sesją Dow Jones 30 pozostaje w rejonach 32 600. Na kilka godzin przed wejściem USA indeks oscyluje w rejonach wczorajszych szczytów. Dziś również rozważamy wzrost z tym, że jego realizacja będzie zależna od dzisiejszych wydarzeń. Niemniej zakładamy, że jego wykonanie wyglądałoby następująco:

Scenariusz = zejście do 32 400–>podejście pod nowe TFR (32 607)–>krótka korekta–>atak na 32 800.  

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 22.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones 30 we wzroście

Indeks tak jak wspominaliśmy wczoraj pominął pierwsze etapy dla tygodniowej projekcji i pnie się wyżej. Dow Jones 30 trwa we wzroście i pnie się pod strefę oporu 33 090-33 335.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 22.03.2023

Konkluzja

Emocje na rynku dyktowane są dziś oczekiwaniami na decyzję Fed, jak i samym oświadczeniem. Inwestorzy zapewne pokażą dziś skrajne nastroje, dlatego warto będzie być czujnym. Poziomy* zaznaczone na wykresie uległy zmianie. Dokładnie rozpisane znajdują się poniżej.

TSR : 32 860

TFR : 32 607

TDP : 32 355

TFS : 32 105

TSS : 31 860

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.