Dow Jones 30 powalczył o średnią. Obecnie indeks przy TDP.

J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny nie zmieniły finalnie swojego położenia. Sezon publikacji wyników najważniejszych spółek nie wzbudza silnych nastroi i na giełdach relatywnie mało się dzieje. Dow Jones 30 jako jedyny wczoraj niewiele pokazał podczas samej sesji. Najstarszy indeks jedynie powalczył o średnią. Sytuacji na amerykańskim parkiecie giełdowym przyglądamy się w kolejnego dnia, 20 kwietnia. Obecnie indeks Dow Jones 30 oscyluje przy poziomie TDP. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Kolejna sesja bez zmian na Wall Street

Niezdecydowanie w tym tygodniu trwa w najlepsze. Podczas wczorajszej, środowej sesji inwestorzy ponownie nie potrafili się porozumieć. Była to już kolejna, trzecia z rzędu sesja praktycznie bez zmian na Wall Street. Najgorzej spisał się Dow Jones 30, który stracił 0,23%, czyli blisko 80 punktów. Nasdaq 100 i S&P 500 były natomiast płaskie.

Ponownie podział na indeksie

W środę, 19 kwietnia również spółki z Dow Jonesa 30 nie obrały jednego kierunku. Ponownie widoczny był podział na najstarszym indeksie. Wśród wzrostów najlepiej wypadło The Travelers (NYSE:TRV), którego wycena zmieniła się o 6,15%. Była to najwyższa odnotowana na indeksie zmiana kursu pojedynczej spółki. Należy jednak zauważyć, że ogólną większą zmianę obserwowano po stronie spadkowej. Liderem było przedsiębiorstwo Cisco (NASDAQ:CSCO), którego notowania poleciały o 4,51%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 powalczył o średnią

Zachowanie Dow Jonesa 30 stało wczoraj w kontraście do prezentowanego przez pozostałe główne indeksy zza oceanu. Przede wszystkim ruchy Dow Jonesa podczas sesji były mniej wyraźne. Jedyne, na czym skupił się wczoraj indeks, to zakres średniej kroczącej. Dow Jones 30 powalczył o jej obszar, lecz siła popytowa niewiele zdziałała.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś we wczesnych godzinach indeks Dow Jones 30 urwał się z zakresu średniej SMA 88 i pokazał zejście. O godzinie 12 (czas w Polsce) notowania najstarszego z Wall Street oscylują w rejonach neutralnego poziomu. Obecnie indeks znajduje się przy TDP.

Scenariusz = podejście do średniej SMA 88–>krótka korekta–>przełamanie średniej–>powrót do TFR 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 20.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: oczekiwanie na odbicie

Zaktualizowane wczoraj tygodniowe spojrzenie ujrzało część swojej realizacji. Teraz czekamy na odbicie, czy rynek stać będzie na taki ruch?

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 20.04.2023

Konkluzja

Nastroje na rynku są niejasne. W takich sytuacja warto podeprzeć się ostatnią strukturą, ta w ujęciu ostatnich tygodni jest wyraźnie wzrostowa. Choć rynek utknął teraz w miejscu, w końcu musi ruszyć.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.