Dow Jones 30 najlepszy na Wall Street. Indeks zyskał 1,20%.

Profesjonalny trader
J2T Trade

W poniedziałek, 20 marca obserwowaliśmy wzrosty głównych amerykańskich indeksów giełdowych. Szczególnie dobrze wypadł najstarszy z nich. Dow Jones 30 okazał się najlepszy na Wall Street. Amerykański indeks zyskał wczoraj ogólnie 1,20%. Jak Dow Jones 30 zaprezentuje się dzisiaj? Zapraszamy na analizę indeksu we wtorek, 21 marca.

Dow Jones 30 najlepszy na Wall Street

Wczorajsza, poniedziałkowa sesja pokazała pozytywne nastroje na giełdzie za oceanem. Znane amerykańskie indeksy wzrosły, a najlepszy na Wall Street był Dow Jones 30. Najstarszy indeks zyskał ogólnie 1,20%. Tym samym w całości odrobił straty z piątkowego dnia handlowego.

Dominacja strony zielonych

Spółki tworzące indeks Dow Jones 30 stanęły wczoraj po stronie wzrostów. Tabela notowań wyraźnie wskazuje na dominację strony tzw. zielonych. Liderem wśród zyskownych był Honeywell (NASDAQ:HON), którego kurs akcji podwyższył się o 2,84%. Z całego indeksu straciły jedynie dwie spółki. Były to Microsoft (NASDAQ:MSFT) oraz Intel (NASDAQ:INTC). Ich wyceny odpowiednio spadły o 2,58% oraz o 2,18%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 wraca powyżej 32 500, co dalej

Amerykański indeks Dow Jones 30 do silnych wzrostów zabrał się wczoraj już w godzinach amerykańskiego pre-marketu. Wzrosty kontynuowane były po otwarciu giełd zza oceanem. Rynek w zyskach zatrzymał się w rejonach 32 250.

FP Markets

Na wykres patrzymy we wtorek, 21 marca o godzinie 14 (czas w Polsce). Przed rozpoczęciem amerykańskiego pre-marketu Dow Jones 30 wraca powyżej 32 500. Indeks znajduje się tym samym najwyżej od początku marca. Rynek może dziś wykonać pewny ruch wzrostowy. Taki mógłby zostać zrealizowany po drobnym cofnięciu. Pewne przełamanie nowego TFR i re-test od góry tego poziomu doprowadziłby do podejścia do 32 800-32 900.

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 21.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones 30 już we wzroście

W odróżnieniu od pozostałych głównych indeksów, Dow Jones 30 przeskoczył poszczególne etapy podane wczoraj i generuje wzrost.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 21.03.2023

Konkluzja

Z jednej strony w USA widoczna jest nadzieja dotyczącą braku podwyżki stóp procentowych na jutrzejszym posiedzeniu Fed. Z drugiej natomiast inwestorzy obserwują sytuację w sektorze bankowym. Poziomy* zaznaczone na wykresie zostały zmienione. Dokładnie rozpisane znajdują się poniżej.

TSR : 4 029

TFR : 3 985

TDP : 3 934

TFS : 3 890

TSS : 3 844

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.