Dow Jones 30 dalej na plus. Notowania wejdą dziś na 34 000?

J2T Trade

Wtorkowa sesja również stała pod znakiem niezdecydowania ze strony uczestników rynku. Amerykańskie indeksy giełdowe ponownie podzieliły się pod względem nastawienia. Najlepiej z głównych rynków wypadł Dow Jones. Najstarszy indeks z Wall Street jako jedyny zyskał. Jednocześnie Dow Jones 30 dalej zorientowany jest na plus. Dziś inwestorów czeka ważna sesja. Czy notowania najstarszego indeksu wejdą dziś na 34 000? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones 30 dalej na plus

Amerykański indeks Dow Jones 30 po raz kolejny pozytywnie zaprezentował się na parkiecie giełdowym w Nowym Jorku. Wczorajsze zamknięcie ujawniło wzrost wynoszący 0,29%, który przełożył się na 100 punktów podwyżki kursu. Dow Jones 30 dalej zatem wypada na plus, a wtorkowa sesja była czwartą zyskowną z rzędu.

Caterpillar znów najlepszy

Kierujemy już wzrok na przedsiębiorstwa składające się na indeks Dow Jones 30. Wśród spółek przeważał kolor zielony i znów najlepszy okazał się Caterpillar (NYSE:CAT). Kurs akcji spółki wzrósł tym razem o 2,35%. Po drugiej stronie wyróżnił się gigant technologiczny – spółka Microsoft (NASDAQ:MSFT). Notowania firmy z grupy Big Tech poszły w dół o 2,27%.

Punkt widzenia dzienny: notowania wejdą na 34 000

Najstarszy z indeksów zachował się zgoła inaczej. Zaczął zyskiwać już w pre-markecie, a dobre nastroje nie zostały przerwane po pierwszym dzwonku. Co więcej, wręcz przeciwnie, wzmocnił on pozytywny wydźwięk i notowania rosły nieprzerwanie do godzin wieczornych. Najwyżej Dow Jones 30 zameldował się w rejonach 33 835. Dopiero pod koniec sesji indeks stracił, jednak zdołał utrzymać się w rejonach TFR (33 742).

FP Markets

Na wykres patrzymy na godzinę przed dzisiejszymi godzinami amerykańskiej przedsprzedaży. Dow Jones znajduje się obecnie na wysokości 33 800 i zdaje się, że ma ochotę na więcej.

Co na dziś ?

Ze względu na wymowę dzisiejszego dnia, dobry układ oraz pozytywne nastroje, skłaniamy się ku kontynuacji ruchu na północ. Dzisiejszy scenariusz w znacznym stopniu bazuje na tym, jaki okaże się odczyt inflacji. Zakładamy w nim bowiem pokrycie konsensusu lub niższy odczyt.

Scenariusz = ew. jeszcze jedno cofnięcie do TFR (33 742)–>złapanie popytu + reakcja na dane–>podejście do 33 850-33 910 (ważny obszar z lutego)–>przełamanie–>wejście na 34 000 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 12.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones 30 walczy z 33 785

Rynek zgodnie z założeniami walczy o przełamanie poziomu 33 785. Czy to dzisiejsza sesja tego dokona? Dow Jones 30 znajduje się w realizacji scenariusza.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 12.04.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy dowiedzą się, jak kształtowało się tempo wzrostu cen w marcu. Oczy całego świata zwrócone są właśnie na ten odczyt. Poznamy go już o 14:30. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 995

TFR : 33 742

TDP : 33 490

TFS : 32 242

TSS : 32 995

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.