Dolar znowu rządzi światem. Ile może podrożeć? Pobierz raport bossaFX!

Rogalski Marek
J2T Trade

Dolar to wciąż globalna waluta rezerwowa i to jeszcze się przez długi czas nie zmieni – gdyż na horyzoncie nie widać godnego zastępcy, a sama zmiana mogłaby sygnalizować problemy, których być może, aby lepiej nie było. Marek Rogalski, główny ekonomista DM BOŚ i bossaFX, przygotował specjalny raport walutowy „U$D kontra reszta świata”, który za darmo możesz pobrać w tym miejscu.

Rogalski Marek

  • Raport walutowy bossaFX odpowiada na pytania: ile jeszcze podrożeje dolar i czego cały czas nie wyceniono na wykresie USD
  • Dowiesz się z niego także dlaczego kurs dolara cały czas jest uważany za globalną walutę rezerwową i jakie zmiany kursowe mogą czekać nas do końca 2023 roku
  • Pobierz darmowy raport specjalny bossaFX dotyczący kursu dolara

Dolar vs reszta świata. Bezpłatny raport przygotowany dla Ciebie

Ostatnie miesiące to czas wyraźnych wzrostów amerykańskiej waluty, co zawdzięczamy splotowi wielu czynników, w tym „czarnemu łabędziowi” w geopolityce, jakim niewątpliwie jest trwająca cały czas inwazja Rosji w Ukrainie.

Wbrew temu co sądziła większość decydentów w bankach centralnych, inflacja nie okazała się być przejściowa, co doprowadziło do sytuacji, że część wdrożonych działań była spóźniona i teraz być może banki centralne będą musiały zrobić znacznie więcej, aby osiągnąć założony rezultat. Kluczowy mandat każdego z nich to dbałość o stabilność cen.

FP Markets

– Raport, który oddaję w Państwa ręce ma na celu przybliżyć sytuację w jakiej znalazły się światowa gospodarka i rynek walutowy, zwłaszcza dolar. Wspólnie chcę także znaleźć odpowiedź na pytanie w jakim momencie cyklu amerykańskiej waluty się znajdujemy i na co warto się nastawić w nadchodzących miesiącach. Myślę, że lektura niniejszego materiału stworzy pole do wielu ciekawych przemyśleń w tej kwestii, które przełożą się później na trafne decyzje finansowe – zaprasza do pobrania raportu Marek Rogalski.

Od początku roku amerykańska waluta zyskała na wartości ponad 15 proc., a w ciągu niecałych dwóch lat jest to wynik przekraczający 22 proc. Oczywiście to wyliczenia dla globalnego koszyka dolara, wyniki dla poszczególnych walut będą się tutaj różnić. Niemniej amerykańska waluta niezaprzeczalnie króluje pośród innych, drugi w zestawieniach dolar kanadyjski ma spory dystans do lidera. Czy tym samym mamy nową definicję bezpiecznej przystani, bo jednocześnie widać, że globalne podejście do ryzyka znacząco się zmieniło w ostatnich miesiącach?

Odpowiedź na to i wiele innych pytań, znajdziesz w bezpłatnym raporcie bossaFX!

POBIERAM RAPORT BOSSAFX

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.