Dlaczego wieloryby Ethereum gromadzą tak dużo ETH?

eth
J2T Trade

ethDwie rzeczy mogą być prawdziwe w tym samym czasie: po pierwsze, Ethereum jest wciąż popularną kryptowalutą wśród inwestorów, a po drugie, z powodu wielorybów piętrzących aktywa, ich cena wciąż spada. W ciągu ostatniego roku widzieliśmy kilka skoków wielorybów gromadzących ETH. Najbardziej zauważalna aktywność wielorybów była po tym, jak blockchain Ethereum zakończył Merge, przejście z proof of work do proof of stake. Merge wyeliminował górników z Ethereum i zmniejszył zużycie energii o ponad 99%.

Załamanie kryptowalut w ostatnim czasie

Niedawny upadek FTX doprowadził do tego, że hakerzy uzyskali ponad 400 milionów dolarów kryptowalut. Podczas gdy takie skandale przyczyniły się do upadku rynku kryptowalut, posiadacze Ethereum wciąż wydają się być pewni wartości tej kryptowaluty. Obecny Ethereum kurs wynosi około 1200 dolarów, a prognostycy twierdzą, że będzie nadal spadać niezależnie od wielorybów gromadzących ETH.

Choć może to być pozytywny znak dla sytuacji na rynku ETH, to jednak kumulacja monet nadal nie odwróciła losów transakcji.

Według Santiment, firmy zajmującej się analizą rynku kryptowalut, wieloryby Ethereum, które posiadają od 10 milionów dolarów do 1,09 miliarda dolarów, dodały prawie 950 tysięcy ETH, wartych ponad 1,03 miliarda dolarów. To listopadowe załamanie kryptowalut jest piątym największym w ostatnich latach.

FP Markets

Przyszłość ETH – dlaczego wieloryby się gromadzą

Ethereum ma kilka atrakcyjnych zalet w porównaniu do Bitcoina i innych kryptowalut. Po pierwsze, jego blockchain jest podstawą dla NFT, popularnej technologii umożliwiającej sprzedaż aktywów cyfrowych. Po drugie, jest połączony z projektami Metaverse. Wspomnieliśmy już o Merge, który jest tylko pierwszym z kilku etapów w przygotowaniu, aby transakcje były szybsze i z niższymi opłatami.

Wieloryby uważają, że ceny kryptowaluta ETH wkrótce zacznie ulegać stabilizacji i podczas gdy eksperci uważają, że Ethereum będzie miało dalszy spadek wartości w krótkim okresie, długoterminowa perspektywa dla ETH może być inna.

Warto zauważyć, że przejście na proof of stake zmieniło wskaźnik emisji ETH, który spadł z 3,62% do 0,02%, czyli znacznie poniżej Bitcoina, a podaż na popularną kryptowalutę prawdopodobnie przejdzie w stan deflacji.

Większy niedobór technologicznie lepszych blockchainów wykorzystywanych w różnych projektach może być tym, co podsyca zaufanie inwestorów-wielorybów hołdujących kryptowalutom.

Wojna nerwów, czyli jak zatrzymać trend spadkowy na rynku niedźwiedzia

W pewnym momencie podczas listopadowego kryzysu, cena ETH spadła do 1050 dolarów. Polepszyła się od tego czasu, ale nadal jest w okolicy 1200 dolarów, daleko od wysokości 4800 dolarów, które kiedyś posiadała.

Głównym pytaniem dla wszystkich inwestorów kryptowalutowych jest to, jak zatrzymać trend spadkowy na rynku niedźwiedzia. Zachowanie wielorybów czasami wskazuje, że rynek niedźwiedzia stanie się jeszcze bardziej dotkliwy. Podczas gdy wieloryby zgromadziły ogromne ilości ETH, wygląda na to, że wartość monety jest uważana za sprawiedliwą w porównaniu z rynkiem, a zatem nie można znaleźć pozytywnych korekt wartości.

Obecna kapitalizacja rynkowa Ethereum wynosi 154,22 mld USD, a w grudniu odnotowano dzienne maksima w handlu w okolicach 6,12 mld USD. Z wielorybami trzymającymi się swoich aktywów kryptowalutowych, obecna, krążąca podaż wynosi około 120 milionów monet. Ethereum śledzi Bitcoina w kapitale rynkowym, a jego drugie solidne miejsce jest wciąż niekwestionowane. W czasach rynku niedźwiedzia, prawie 5% wzrost w ostatnim miesiącu oraz działania wielorybów wierzących w ETH mogą być pozytywnymi znakami na przyszłość.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.