Dlaczego Bitcoin pozostanie jedną z najsilniejszych kryptowalut w ciągu najbliższych 5 lat?

Kryptowaluty
J2T Trade

Gdy w 2020 roku zanotowano wysoki spadek w świecie kryptowalut, tak już pod jego koniec Bitcoin znów był na swoim szczycie. Wystarczyło pół roku, by zanotował kolejny rekord, który doprowadził do 8000 procent wzrostu tej kryptowaluty na przestrzeni ostatniej pięciolatki. Gdy kryptowaluty są w cenie, coraz większa ilość inwestorów zerka na nie, jako na doskonały środek do inwestycji własnych funduszy. Nic w tym dziwnego, gdy są one jedną z najlepszych inwestycji w przeciągu ostatnich 50 lat.

Czy Bitcoin będzie wciąż jedną z najsilniejszych kryptowalut za kolejne 5 lat? Analitycy uważają, że jest w stanie pobić wszystkie rekordy. Blockchain ma się dobrze i ma za sobą wszystkie najważniejsze atuty. Bitcoin jest przecież zdecentralizowany i niezależny. Nie wpływają na jego cenę ani rządy poszczególnych krajów, ani też banki.

Odpowiedź w czasie kryzysu

Stworzona przez posługującego się pseudonimem twórcę, nazywającego się imieniem Satoshi Nakamoto ta kryptowaluta była jedną z najlepszych odpowiedzi gospodarczych na największy kryzys, który w 2008 roku pogrążył świat. Był to cios, jakiego gospodarka nie widziała od czasów II wojny światowej. Emisja Bitcoina jest także ograniczona do 21 milionów coinów, a znaczna jej większość jest już w rękach inwestorów. To znów może mieć znaczący wpływ na cenę. Najbardziej pozytywnie myślący eksperci szacują wartość Bitcoina nawet na 1 milion złotych w 2026 roku. Ich prognozy na rok 2022 i 2023 to 200 tysięcy złotych za coina, które mają być realną ceną za tę kryptowalutę o niezwykłej międzynarodowej karierze.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Warto wiedzieć, że nie tylko blockchain i Bitcoin zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas dokonywania różnorodnych płatności. Przykładem mogą być największe platformy rozrywkowe na czele z kasynami. Rozszerzają one możliwości dokonywania płatności o nowe metody, nawet jeśli nie nie używają kryptowalut. Takimi bezpiecznymi metodami są przykładowo: metoda Trustly (przelew pieniędzy z Twojego konta gracza bezpośrednio na konto bankowe), portfel elektroniczny (aplikacja MuchBetter lub dokonywanie depozytu poprzez ecoPayz) oraz inne nowoczesne rozwiązania.

FP Markets

Można więc grać bez obaw i dokonywać transferów pieniężnych z pełną świadomością ochrony każdej z transakcji. Przykładowo, grając w pokera online czy każdą inną grę hazardową, dokupując trochę żetonów, by podbić stawkę i jeszcze lepiej się bawić oraz mieć przy tym dodatkową satysfakcję z rozgrywki. Dbałość o własnych klientów internetowe kasyna mają po prostu we krwi. Także o bezpieczeństwo ich danych osobowych i newralgicznych informacji na temat numerów kart płatniczych i kredytowych. Co więcej, nowoczesne platformy stanowią gwarancję bezpieczeństwa dla różnych graczy z całego świata.

Optymistyczne prognozy

Czas, gdy można już płacić kryptowalutami, właśnie nadszedł. Pierwszą transakcję wykonano już w 2010 roku. Coraz więcej jest chętnych, którzy zaakceptują tę walutę, jako środek płatniczy. Przemawia za tym nie tylko jego cena, ale i bezpieczeństwo, które gwarantuje oprogramowanie systemów Blockchain automatycznie notujących każdą transakcję i niepozwalających na przekazanie newralgicznych informacji na temat stanu konta i jego danych. Spekulacje dotyczące cen Bitcoina w najbliższej przyszłości są nader optymistyczne i jest ich zdecydowana większość. Żaden z giełdowych liderów nie może pochwalić się takim wzrostem i niezależnością. To główny powód, dla którego ten nowy, wyjątkowy środek inwestycyjny cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.

Optymistyczne inwestycje

Optymistyczne przewidywania niezależnych od siebie ekspertów finansowych poparte są wieloletnim doświadczeniem w branży, ale i doskonałą orientacją oraz wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi analitycznych. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być oni w błędzie. W każdej kryptowalutowej i giełdowej inwestycji kryje się ryzyko. Dobrze jest o tym pamiętać, zanim zainwestuje się oszczędności całego życia w trudne do przewidzenia trendy kryptowalutowe czy giełdowe. Nikt nie jest w stanie zagwarantować nam stuprocentowej pewności opłacalności każdej z takich inwestycji.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.