Dalsza bezsilność indeksu Dow Jones. Kolejna stratna sesja.

J2T Trade

Popularne rynki akcji zza oceanu wykazywały wczoraj, 25 maja ogólnie lepsze nastawienie. Optymizm wśród inwestorów był widoczny szczególnie w sektorze technologicznym. Spowodowane było to wynikami spółki NVIDIA. Dobre nastroje podbiły informacje z gospodarki Stanów Zjednoczonych. Produkt krajowy brutto (PKB) okazał się wyższy niż zakładano. Na Wall Street jednak zaobserwowano również negatywne nastroje. Sesję poniżej kreski zamknął najstarszy indeks. Inwestorzy obserwowali dalszą bezsilność Dow Jones. Była to kolejna stratna sesja w maju, w którym indeks nie ma się za dobrze. Co dokładnie słychać na Dow Jonesie? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dalsza bezsilność indeksu Dow Jones

Optymizm, który towarzyszył podczas czwartkowej sesji inwestorom, nie przełożył się na wynik jednego indeksu. Najstarszy na Wall Street po raz kolejny wykazał stratę. Dalsza bezsilność indeksu Dow Jones była widoczna, a tym razem jego kurs spadł o 0,11%. Dla tego indeksu oznaczało to obniżkę o 35 punktów.

Większość nadal za spadkiem

Akcje popularnych spółek z USA, które wchodzą w skład indeksu Dow Jones 30, ponownie nie zachwyciły. Większość firm budujących indeks nadal opowiadała się za spadkiem. Wczoraj na czele strat stanął Intel (NASDAQ:INTC), którego wycena spadła o 5,52%. Po przeciwnej stronie natomiast wyróżnił się Microsoft (NASDAQ:MSFT). Akcje giganta technologicznego skoczyły w górę o 3,85%.

Punkt widzenia dzienny: indeks utrzymuje TDP

Dow Jones jako jedyny z głównych indeksów nie spełnił podanej wczoraj projekcji. Indeks po otwarciu sesji amerykańskiej pokusił się o re-test poziomu TDP od dołu. Spadki zaprowadziły Dow Jonesa w rejony 32 600. Dopiero tam indeks zareagował, notowania odbiły i powróciły do TDP. Rynek próbował powrócić powyżej tego poziomu, ale nie zakończyło się to powodzeniem.

FP Markets

Co na dziś ?

Dopiero dziś przed sesją indeks Dow Jones pokazuje powrót powyżej TDP. Rynek znajduje się w prawie identycznej sytuacji jak wczoraj. Czy dziś pokaże wzrost?

Scenariusz = re-test poziomu TDP–>ruch do średniej SMA 88 (rejony 33 000) 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 26.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks pozostaje na średniej SMA 200

Wczoraj zwróciliśmy uwagę, że indeks zszedł do ważnego zakresu. Na nim pozostaje dzisiaj i powtarzamy, że średnia SMA 200 jest ostatnim bastionem obronnym przed zejściem indeksu. Rynek ma szanse zareagować.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 26.05.2023

Konkluzja

Inwestorów czekają dziś kolejne niesłychanie ważne dane. O godzinie 14:30 pojawią się raporty dotyczące wydatków konsumpcyjnych. Indeks PCE monitorowany jest przez Fed. Niższy odczyt wspomoże ruch wzrostowy. Należy zauważyć, że indeks kończy dziś tydzień, a do handlu wróci dopiero we wtorek. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 305

TFR : 33 053

TDP : 32 800

TFS : 32 551

TSS : 32 306

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.