Czy operatorzy kasyn online całkowicie przejdą na kryptowalutę i dlaczego?

697
kryptowaluty

Obecnie na naszych oczach branża hazardowa ewoluuje. Przenosi się z kasyn i barów z automatami do internetu. Dzieje się tak poprzez ciągle zaostrzające się prawo, które coraz to mocniej utrudnia ludziom dostęp do hazardu. Dobrym przykładem na to jest Polska, gdzie prywatna spółka może uzyskać licencję wyłącznie na zakłady wzajemne, czyli obstawianie meczów i podobnych wydarzeń. Na wszystkie gry losowe i inne monopol ma państwowa spółka Totalizator sportowy.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na tą przemianę, jest ciągnąca się pandemia. Gracze nagle stracili możliwość pójścia do kasyna, czy do baru. Zostali zamknięci w czterech ścianach, a jedynym oknem na świat stał się internet.

Branża hazardowa, idąc za duchem czasu i potrzebami graczy, rozpoczęła przenoszenie do świata wirtualnego. Taka transformacja ma wiele zalet, ale ma też swoje minusy.

Jednym z głównych minusów i zagrożeń są płatności. Transakcje wykonywane przy pomocy kart kredytowych przypisanych do konta bankowego są łatwe do wyśledzenia i kontrolowania przez instytucje jak urząd skarbowy. Są również obarczone opłatami zarówno dla graczy, jak i operatorów kasyn.

FP Markets

Idealnym rozwiązaniem tych problemów są kryptowaluty. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest kryptowaluta. Poznamy ich zalety i wady oraz odpowiemy na pytanie, czy operatorzy kasyn online całkowicie przejdą na kryptowalutę i dlaczego?

Co to jest kryptowaluta?

Jak podaje wikipedia kryptowaluta to inaczej moneta wirtualna, czyli waluta, która nie ma swojego odzwierciedlenia w fizycznej monecie czy banknocie. Kryptowaluta istnieje wyłącznie w świecie wirtualnym. Może to brzmieć jak science fiction, ale większość transakcji wykonujemy obecnie bez użycia gotówki. W sklepie płacimy kartą lub telefonem, w internecie przelewem czy blikiem. W takich transakcjach waluta, której używamy, również tak naprawdę jest wirtualna.

Waluta przyszłości

Kryptowaluty nie są obecnie uznawane przez banki narodowe za jednostkę walutową, środek płatniczy czy pieniądz elektroniczny. Nic w tym dziwnego, w końcu jednym z założeń pierwszej kryptowaluty, czyli Bitcoina była decentralizacja płatności, czyli odcięcie banków centralnych od wpływu na wartości waluty i możliwości manipulowania rynkiem poprzez dodrukowywanie nowych pieniędzy.

Mimo że kryptowaluty są na rynku już od 2009 roku, dopiero od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Osoby, które wcześnie doceniły ich potencjał i wcześnie zaczęły je „kopać”, czyli de facto produkować i nie sprzedały ich zbyt wcześnie, dziś są milionerami. Pokazuje to kierunek, w jakim zmierza świat.

To już tylko kwestia czasu, aż więcej osób zrozumie i doceni anonimowość i niezależność kryptowalut i postanowi odciąć się od walut, którymi mogą manipulować banki centralne państw. Przyszłość należy do niezależnych walut, których nikt nie będzie w stanie kontrolować i transakcji, których nikt nie może śledzić. Dziś szlaki przecierają kasyna online i gracze, dla których te wartości, z oczywistych względów są bardzo ważne. Szybciej niż może się to dziś wydawać, w ich ślady pójdą inni.

Dlaczego warto korzystać z kryptowalut?

Kryptowaluty jako środek płatniczy mają wiele zalet. Zalety te szczególnie pożądane w świecie hazardu. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych zalet kryptowalut:

  • Płatności kryptowalutami są całkowicie anonimowe i niepowiązane z żadnym bankiem. Możesz wysyłać i odbierać pieniądze bez podawania swoich danych i bez wiedzy żadnych organów państwowych.
  • Wszystkie transakcje są szyfrowane przy pomocy nowoczesnej technologii blockchain. Dzięki tej technologii żadna osoba, czy instytucja nie zarządza transakcjami, ani nie ma do nich wglądu. Są dzięki temu całkowicie anonimowe i bezpieczne.
  • Płatności przy użyciu kryptowalut są tańsze. Płacisz tylko stałą opłatę za transakcję. Dlatego niezależnie od wartości przelewu opłata jest taka sama. Jest to szczególnie opłacalne w przypadku wyższych kwot.
  • Podczas wykonywania płatności przy użyciu kryptowalut operatorzy kasyn są zwolnieni z opłat. Dlatego taka forma płatności jest dla nich bardziej opłacalna i są w stanie zaproponować wyższe bonusy i lepsze kursy.
  • Kryptowaluty są zdecentralizowane, oznacza to, że nie są kontrolowane przez banki centralne.
  • Jest to bez wątpienia waluta przyszłości; osoby, które wcześniej się z nią zaznajomią, znajdą się na uprzywilejowanej pozycji.

Minusy korzystania z Kryptowalut.

Wykorzystywanie kryptowalut jako środka płatniczego ma oczywiście również swoje minusy:

  • Obracanie kryptowalutami wymaga posiadania specjalnego e-portfela. Możesz dowiedzieć się więcej na ich temat na tej stronie.
  • Kursy kryptowalut potrafią się zmieniać niezwykle dynamicznie. Trudno przewidzieć, czy wartość kryptowaluty nagle nie spadnie. Na przestrzeni lat widać jednak trend rosnący. Dlatego, jeśli kurs nagle spadł, najprawdopodobniej niebawem znów wzrośnie.
  • Transakcje wykonane przy pomocy kryptowalut są nieodwracalne. Jeśli więc się pomylisz i wyślesz je do złego odbiorcy, nie możesz liczyć na zwrot środków.
  • Jest to nowy środek płatniczy, dlatego wiele osób nie ma do niego zaufania i jeszcze niewiele jest miejsc, które akceptują takie płatności. Sytuacja jednak dynamicznie się zmienia. Przykładem może być to, że najpopularniejszy samochód elektryczny można już kupić za bitcoiny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.

Najpopularniejsze kryptowaluty

Bitcoin

Pierwsza kryptowaluta wprowadzona na rynek w 2009 roku przez osobę lub grupę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Oparta o prywatne klucze kryptograficzne zapisywane w stworzonym przez twórców oprogramowaniu. Ilość bitcoinów jest ograniczona do 21 mln sztuk, przez co wartość jednego bitcoina może wynosić nawet 150 tys złotych.

Ethereum

Druga najpopularniejsza kryptowaluta stworzona przez kanadyjsko-rosyjskiego programistę Vitalika Buterina. Podobnie jak Bitcoin działa na podstawie technologii blockchain. Wartość jednego Ethereum to w tym momencie ponad 8 tys. złotych

Litecoin

Działa bardzo podobnie do Bitcoin. Różni się od niego trzema podstawowymi cechami. Przetwarza blok co 2,5 a nie 10 minut, co pozwala na szybsze potwierdzenie transakcji. Ma ich być aż 84 miliony, więc aż 4 razy więcej. Ich „kopanie” jest znacznie trudniejsze i kosztowniejsze.

Wnioski

Czy więc operatorzy kasyn całkowicie przejdą na kryptowalutę? W najbliższym czasie raczej nie. Całkowite przejście na kryptowaluty byłoby ciosem w graczy, którzy nie zdążyli im jeszcze zaufać, bądź nie mieli jeszcze czasu, aby się z nimi zaznajomić. Możemy być jednak pewni, że ta forma płatności będzie stawała się coraz bardziej popularna i będą pojawiały się coraz to nowe promocje dla graczy, którzy z niej korzystają.

W naszej opinii, szczególnie w branży hazardowej, przejście na kryptowaluty jest nieuniknione. Coraz więcej osób dostrzega zalety posługiwania się kryptowalutami i docenia ich anonimowość i bezpieczeństwo. Być może niebawem będzie to jedyna dostępna metoda płatności.

Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na poznanie tego tematu, by ewentualnie móc przejść na nowoczesną i bezpieczną formę płatności w internecie. Korzystanie z anonimowości, bezpieczeństwa w sieci i zgarnianie dodatkowych bonusów to z pewnością główne atuty kryptowalut.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.