Czy Bitcoin przełamie opór i wystrzeli z kursem?

Bitcoin i wykres analizy technicznej z jego ceną w tle
J2T Trade

Rynek Bitcoina nie może zaliczyć pierwszych 10 tygodni 2022 roku do udanych. Od zamknięcia dziennej świecy poniżej 44 500 dolarów w dniu 5 stycznia, kurs BTC cały czas porusza się w trendzie bocznym – pomiędzy tym oporem oraz wsparciem zlokalizowanym na poziomie 35 tysięcy USD. Ta sytuacja może jednak już niebawem ulec zmianie, bowiem atmosfera na rynku Bitcoina robi się coraz gorętsza.

Niespodziewany chwilowy skok kursu BTC dziś w nocy

Już dziś w nocy, konkretnie kilka minut po godzinie 3:00, kurs Bitcoina wystrzelił z okolic 39 500 USD do poziomu 41 650 dolarów. Następnie, półtorej godziny później znalazł się on w okolicy 38 800 USD. Co ciekawe, zupełnie nie wiadomo jaka była przyczyna tego skoku zmienności.

Wiemy jednak, że w kolejnych godzinach kurs Bitcoina nadal piął się w górę, a po godzinie 15:00 nawet ponownie przetestował poziom 41 tysięcy dolarów. Obecnie jego cena znajduje się natomiast nieznacznie powyżej 40 tysięcy USD. Czego możemy spodziewać się dalej?

Bitcoin a posiedzenie Fed i podwyżka stóp procentowych w USA

Wszystkie oczy są dziś zwrócone na posiedzenie Amerykańskiej Rezerwy Federalnej i decyzję o podniesieniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, a następnie konferencję przewodniczącego Fed – Jerome’a Powella. Decyzja zostanie opublikowana o godzinie 19:00, a konferencja prasowa rozpocznie się 30 minut później.

FP Markets

Prognozy ekspertów są niemal jednoznaczne

Według ekspertów, w tym czasie powinno dojść do gwałtownego zwiększenia zmienności na rynku Bitcoina. Zdecydowana większość z nich skłania się, że będziemy świadkami nowego impulsu wzrostowego na wykresie kursu BTC. Jednak, aby pokonał on kluczowy opór znajdujący się na poziomie 44 500 USD, byki będą musiały sobie najpierw poradzić z dwoma istotnymi barierami z ostatnich kilku dni.

Pierwszą z nich stanowi oczywiście cena, która zatrzymała dzisiejszy nocny wystrzał na rynku Bitcoina, czyli okolice 41 600 USD. Drugą przeszkodą jest opór z 9 marca. Impuls wzrostowy został wtedy zastopowany przez poziom 42 500 dolarów. Wydaje się, że pokonanie tych dwóch barier już w najbliższych godzinach jest jak najbardziej realne, jeśli rzeczywiście wieczorem dojdzie do skokowego wzrostu zmienności.

Natomiast do niezwłocznego ataku na poziom 44 500 USD niezbędna będzie wprost gigantyczna presja ze strony byków. Wydaje się więc, że taki wystrzał w górę może jednak przekroczyć możliwości byków. Niewykluczone jednak, iż w kolejnych dniach potencjalny ruch wzrostowy będzie kontynuowany i rzeczywiście dojdzie do skutecznego przełamania najistotniejszego tegorocznego oporu na rynku Bitcoina.

Wykres kursu Bitcoina

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.