Czy Bitcoin ma szansę dobić do miliona dolarów wartości?

532
Bitcoin i wykres analizy technicznej z jego ceną w tle
J2T Trade

Bitcoin i wykres analizy technicznej z jego ceną w tleBitcoin to z pewnością ta kryptowaluta, która zwraca na siebie największą uwagę społeczeństwa. Ta „gwiazda” elektronicznych walut wzbudza takie zainteresowanie, że można by ją porównać do Cristiano Ronaldo w piłce nożnej – nie każdy się nią interesuje, ale wszyscy wiedzą, kim jest. Wszystko ze względu na ogromny sukces, jaki udało się osiągnąć.

Od początkowych przewidywań ekspertów co do rychłego upadku, przez spektakularne wzloty i upadku, po niezwykle interesujące predykcje co do jego przyszłości. Złośliwcy rzekliby, że sytuacja z wartością Bitcoina jest podobna do gry w kasyna online, czyli zdarzyć może się wszystko. Jednak historia tej elektronicznej waluty jest już na tyle długa, że można zauważyć pewne wzorce, a te mówią jasno, że opinia o tym, jakoby jeden bitcoin mógł kosztować 1 000 000 dolarów, wcale nie jest aż tak nieprawdopodobna.

Eksperci coraz bardziej zgodni co do przyszłości Bitcoina

Pierwsze predykcje, jakoby Bitcoin mógł osiągnąć tak zawrotną wartość, pojawiły się już kilka lat temu, kiedy kurs zaczął drastycznie rosnąć. Wtedy jednak wszyscy traktowali to z przymrużeniem oka. Jednak dzisiaj – po wielu perturbacjach i kryzysach, kiedy Bitcoin nadal jest niewiarygodnie silny, coraz więcej osób podpisuje się pod tym stwierdzeniem. Dzięki ponad dekadzie historii statystycy i analitycy opracowali wiele systemów, dzięki którym można obserwować i przewidywać zachowanie kryptowaluty w stosunku do czasu.

Niezwykle interesujące jest prawo Metacalfe, które określa stosunek wartości jednego bitciona w stosunku do ilości użytkowników całej sieci. Zgodnie z tym prawem przewiduje się, że w 2028 roku Bitcoin będzie miał tyle użytkowników, że cena jednostki może osiągnąć milion dolarów. Inne analizy przyjmują statystyczny wzrost dzienny wartości kryptowaluty. Na podstawie tego stwierdzono, że ten próg można osiągnąć już za 6 lat.
Jak prezentuje się kurs Bitcoina w praktyce? Oto kilka przykładowych wzlotów i upadków z ostatnich lat:

FP Markets
  • styczeń 2021 – 40 000 dolarów,
  • marzec 2021 – 60 000 dolarów,
  • czerwiec 2021 – 35 000 dolarów,
  • wrzesień 2021 – 50 000 dolarów,
  • listopad 2021 – 64 000 dolarów,
  • styczeń 2022 – 35 000 dolarów,
  • marzec 2022 – 47 000 dolarów.

Jak widać, kurs jest istnym rollercoasterem, jednak warto zaznaczyć, że w tym czasie nastąpiły dwa poważne kryzysy: pandemia Covid-19 oraz „atak” Elona Muska. Gdyby wykluczyć te dwa czynniki Bitcoin prawdopodobnie bardzo mocno by się umacniał, co daje nadzieje, że być może powróci na swoje dawne tory. Mimo wszystko w predykcjach co do przyszłości tej waluty warto uwzględnić pewne zmienne…

Nieoczekiwane wydarzenia, które mają ogromny wpływ na kurs

Bitcoin coraz częściej pojawia się także w popkulturze. Kasyna coraz częściej umożliwiają płacenie w bitcoinach, a liczba internetowych sklepów, gdzie można dokonywać transakcji w kryptowalutach rośnie, co sprawia, że ich popularność nieustannie się zwiększa.

Wcześniej wymieniony „atak” Elona Muska to nic innego jak negatywny wpis na Twitterze o Bitcoinie i kryptowalutach. W efekcie tego największa kryptowaluta straciła ponad 30% wartości. To pokazuje, jak bardzo Bitcoin jest wrażliwy na takie działania. Dlatego przewidywania na podstawie statystyk mogą być bardzo dokładne, ale przy założeniu, że nie wydarzy się nic szczególnego.

Jak wiadomo, wojna na Ukrainie przyczyni się do ogromnych zmian ekonomicznych, które odbiją się na całym świecie. Ludzkość jeszcze bardziej pójdzie w kierunku zielonej energii, a kryptowaluty, które zużywają jej ogromną ilość, mogą zostać obłożone dodatkowymi prawami, podatkami i innymi istotnymi działaniami, które mogą wpłynąć na ich działanie. Dlatego pomimo tego, że Bitcoin jest zdecentralizowaną siecią, może być w pewnym stopniu kontrolowany, a to z kolei może mieć wpływ na podróż w kierunku miliona dolarów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.