Czwarty dzień strat na Wall Street. S&P 500 gorzej o 0,90%.

Wall Street drogowskaz
J2T Trade

Główne rynki giełdowe na Wall Street zamknęły pierwszą sesję tygodnia na minusie. W poniedziałek, 19 grudnia znów przeważyły obawy o przyszłość gospodarki kraju. Był to również czwarty dzień strat na Wall Street. Indeks S&P 500 wypadł gorzej o 0,90%. Co przyniesie wtorkowa sesja handlowa?

Seria strat przedłużona

Pesymistyczne nastroje rozszerzyły się również na początku nowego tygodnia. Wczoraj, w poniedziałek 19 grudnia najmniej stracił najstarszy z głównych indeksów, czyli Dow Jones 30. Gorzej wypadł indeks spółek dużych (S&P 500), którego notowania spadły o 0,90%. Tym samym rynki akcji z Wall Street kontynuowały zeszłotygodniową wyprzedaż. Seria strat została przedłużona do czwartego dnia.

Akcje spółek dużych tonęły

Poniedziałkowa tablica notowań mieniła się wczoraj w zdecydowanej większości na czerwono. Na indeksie spółek dużych najgorzej zaprezentowało się Warner Bros Discovery. Wycena tego przedsiębiorstwa spadła o 6,65%. Po stronie zyskownej notowana była znacznie niższa zmiana ceny. Wzrosty były jednak nie widoczne. Najlepiej spisała się firma NRG, której notowania wylądowały wyżej o 1,58%.

Punkt widzenia – S&P 500 cofnęło poniżej 3 800

Amerykański indeks S&P 500 wczoraj rozpoczął zejście już w godzinach przedsprzedażowych. Notowania zeszły w okolice poziomu 3 855 i po otwarciu giełd w USA walczyły o ten zakres. Przeważył obóz niedźwiedzi i skutkowało to cofnięciem notowań indeksu S&P 500 do rejonu ceny 3 810.

FP Markets

Dziś w godzinach porannych indeks S&P 500 postawił na zejście. Gwałtownym ruchem notowania cofnęły poniżej 3 800, sięgając najniżej okolic 3 785. Na S&P 500 patrzymy we wtorkowym pre-markecie. Co pokaże indeks?

Scenariusz główny – spadkowy

Zejście ma szanse być dzisiaj kontynuowane. Takie rozpocząć mogłoby się od podbicia w stronę poziomu 3 845. Rynek potencjalnie odbiłby się od tego poziomu. Obecność podaży skutkowałaby możliwością zejścia. Notowania miałby szans cofnąć do 3 760.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 20.12.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Jednak indeks spółek dużych może pokusić się o wykonanie odbicia. Taki ruch mógłby rozpocząć się od zebrania byków z okolic 3 800. Wówczas po budowie wyższego dołka, rynek mógłby rozpocząć wzrost. Notowania mogłyby powrócić do 3 880.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 20.12.2022

Konkluzja

Amerykański indeks spółek dużych potencjalnie może kontynuować ruch spadkowy. Warto będzie obserwować zachowanie indeksu już w godzinach pre-marketu. Poziomy zostały zaktualizowane do obecnej sytuacji.

TSR : 3 945

TFR : 3 895

TDP : 3 845

TFS : 3 795

TSS : 3 745

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.