Czerwono na Wall Street. Indeks Dow Jones 30 spada 0,15%.

157
NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Główne amerykańskie indeksy z Wall Street zamknęły się w większości spadkowo. Również notowania Dow Jonesa świeciły się na czerwono. Piątkową sesję handlową indeks Dow Jones 30 zakończył spadkiem rzędu 0,15%. Jak wyglądać może zatem poniedziałkowa sesja?

Więcej czerwieni

W piątek indeks Dow Jones 30 zakończył sesję ze spadkiem. Dow Jones 30 podobnie jak indeks S&P 500 tracił. Finalnie indeks Dow Jones 30 obniżył kurs swoich notowań o 0,15%. Najstarszy amerykański indeks tym samym osiągnął najwyższy poziom zmienności.

Cały ubiegły tydzień Dow Jones 30 zakończył z niewielkim wzrostem. Notowania indeksu w zeszłym tygodniu wzrosły łącznie o 0,77%.

Niewielkie zmiany

Spółki tworzące indeks Dow Jones 30 nie odznaczyły się większym poziomem zmienności. Żaden z elementów nie osiągnął 2% zmienności. Najbliżej do tego wyniku było spółce Walgreens Boots. Akcje przedsiębiorstwa spadły o 1,73%. Większość spółek traciła w piątek, a jedynie 9 zyskało. Po stronie zyskownej warto wspomnieć o UnitedHealth. Korzystna zmiana notowań tego przedsiębiorstwa wyniosła 0,83%.

FP Markets

Dobre dane

Opublikowane w piątek zostały dane z rynku pracy. Biuro statystyczne z USA podało odczyty dwóch ważnych wskaźników makroekonomicznych. Według nowego raportu stopa bezrobocia nie uległa zmianie w czerwcu. W USA stopa bezrobocia wynosi 3,6%. Polepszeniu uległo natomiast zatrudnienie w sektorze prywatnym. Dane te dotyczyły również czerwca. Na dziś nie zostały zaplanowane żadne publikacje wskaźników makroekonomicznych.

Punkt widzenia – ruch wykonany!

Na piątkową sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. Założenie tej projekcji brzmiało: „Brak siły podażowej na poziomie TFR, przyczynić się może do ruchu wzrostowego. Re-testowanie od góry poziomu TFR świadczyć będzie na korzyść impulsom wzrostowym. Target ustalam na 31 500”. Rynek wykonał w piątek dokładny re-test poziomu TFR. Kluczowe założenie zostało zatem spełnione, zatem miało to świadczyć na korzyść impulsom wzrostowym. Target został szybko osiągnięty.

Obecnie rynek oscyluje ponownie na rejonie TFR. Poziomy nie uległy zmianie, ponieważ w dalszym ciągu spełniają swoje zadanie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Przetestowany został dziś zakres średniej kroczącej SMA 88. Stało się to podczas sesji europejskiej zatem zakładam, że rynek może chcieć re-testować ten zakres również na sesji amerykańskiej. Kluczowe założenie dotyczy zatem utrzymania poziomu średniej kroczącej SMA 88. Utworzony z zakresu średniej ruch może być budowany w myśl zasady impuls-korekta-impuls. Wówczas re-test poziomu TFR od góry stanowić będzie miejsce potencjalnej budowy większego ruchu wzrostowego. Targetem ponownie będzie 31 500.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 11.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ruch spadkowy opiera się na przekonaniu, że TFR stanowić będzie opór dla rynku. Projekcja spadkowa zaczyna się jednak podobnie, jak wzrostowa. Pierwszy ruch również polega na zejściu do średniej SMA 88. Jednak w tym przypadku indeks wykona jedynie krótkie odreagowanie, tworząc tym samym opór na poziomie TFR. Celem dla tego wariantu będzie 30 950.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 11.07.2022

Konkluzja

Amerykańskie indeksy nieco zeszły i mają dogodną sytuację, żeby kontynuować ruch wzrostowy zapoczątkowany w zeszłym tygodniu. Powyżej zostały opisane projekcje na dziś. Przychylam się w stronę realizacji scenariusza wzrostowego. Nie neguję jednak wariantu pobocznego. Przyglądać się będę wszystkim założeniom, a także poziomom wypisanym w analizie. Poniżej podaję poziomy na dziś.

TSR : 31 471

TFR : 31 219

TDP : 30 966

TFS : 30 717

TSS : 30 472

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.