Czerwono na Wall Street. Indeks S&P 500 traci 0,28%.

Wall Street drogowskaz
J2T Trade

Amerykańskie indeksy giełdowe traciły w poniedziałek. Notowania na Wall Street zaświeciły się na czerwono. Procentowo najwięcej straciło S&P 500. Indeks S&P 500 spadł 0,28%. Jak wyglądać może zatem wtorkowa sesja?

S&P z największą stratą

W poniedziałek indeks S&P 500 rozpoczął nowy miesiąc handlowy. Pierwszą sesję sierpnia indeks zakończył ze spadkiem. Finalnie indeks S&P 500 obniżył swoje notowania o 0,28%. S&P 500 straciło wczoraj procentowo najwięcej spośród głównych amerykańskich indeksów.

Zeszły miesiąc, czyli lipiec indeks również otworzył niewielkim spadkiem. Jak się okazało, w lipcu indeks S&P 500 wzrósł aż o 9,11%, co było najlepszym miesięcznym wynikiem wzrostowym od listopada 2020 roku. Czy rynek zachowa się podobnie w kolejnym wakacyjnym miesiącu?

Stratne składowe S&P

Notowania spółek tworzących indeks S&P 500 w większości świeciły się na czerwono. Stratnym składowym S&P 500 przewodziła spółka Royal Caribbean Cruises. Akcje przedsiębiorstwa z branży żeglugi morskiej spadły o 7,56%. Po stronie wzrostowej wyróżnił się Boeing. Wycena spółki uległa korzystnej zmianie o 6,13%.

FP Markets

Publikacje trwają

W dalszym ciągu trwają publikacje raportów spółek akcyjnych. Najważniejsze dla głównych indeksów spółki już przedstawiły swoje sprawozdania. Na dziś zaplanowano wydanie wyniku finansowego firm: Caterpillar oraz Marriott. Zarządy przedsiębiorstw poinformowały, że akcjonariusze będą mogli zapoznać się z raportami przed amerykańską sesją.

Punkt widzenia – powrót poniżej 4 100

W poniedziałek S&P 500 dotarło w okolice poziomu 4 150. Na tym zakresie obóz niedźwiedzi przejął kontrolę nad rynkiem. W godzinach wieczornych rynek rozpoczął zejście w stylu schodkowym. Dziś od rana kontynuowany był ten ruch. Obecnie rynek zbliża się do zakresu średniej kroczącej SMA 88.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy realizowany może być na podstawie zachowania sił rynkowych w strefie określonej przez średnią kroczącą SMA 88 i poziom TDP. Prawdopodobnie właśnie na tym zakresie rynek będzie chciał przetestować apetyt kupujących. Strefa może być nadbijana, jednakże nie może zostać przełamana. Utrzymanie jej jest konieczne, aby można było mówić o ruchu wzrostowym. W przypadku wypełnienia założeń przez rynek celem będzie 4 130.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 02.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Wariant spadkowy opierać się będzie na zachowaniu ceny w najbliższym czasie. Jeżeli najpierw rynek podbije do poziomu TFR, czyli 4 120 prawdopodobne będzie zebranie na nim siły podażowej. Mocnym impulsem rynek wówczas mógłby zejść bezpośrednio do poziomu TDP, gdzie po krótkim odreagowaniu kontynuowałby spadek. Targetem w przypadku realizacji takiego ruchu będzie poziom 4 050.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 02.08.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak na co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu. Już w tym czasie amerykański indeks może pokazać, któryś z opisanych wyżej ruchów. Obserwować będzie warto zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy na dzień 03.08.2022.

TSR : 4 166

TFR : 4 120

TDP : 4 073

TFS : 4 025

TSS : 3 978

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.