Columbus Energy: prezes Dawid Zieliński gościem czatu inwestorskiego Comparic24.tv

500
J2T Trade

Comparic24.tv był gospodarzem czatu inwestorskiego, w którym udział wziął Dawid Zieliński, Prezes zarządu Columbus Energy S.A. W jej trakcie prowadzący, Marcin Podlacki, prosił o komentarz do opublikowanych przed kilkoma dniami szacunkowych wyników za 2020 rok. Padały również pytanie o plany spółki na 2021 rok. W trakcie czatu widzowie  mogli zadawać merytoryczne pytania na żywo.

  • Czat z prezesem zarządu Columbus Energy Dawidem Zielińskim odbył się 11 lutego 2021 roku, o godzinie 09:30, nagranie dostępne jest poniżej
  • Szacunkowy zysk brutto Columbus Energy w 2020 roku wyniósł 85 mln zł, co oznacza wzrost o 470% względem 2019 roku
  • Przychody w 2020 r. wyniosły 664 mln zł wobec 210 mln zł w 2019 r., co oznacza wzrost o 216% oraz wzrost wyniku EBITDA o 309% do 90,7 mln zł
  • Akcje spółki na GPW w 2020 roku rosły o 292%, a w kluczowym jego momencie zyskiwały nawet 730%

Columbus Energy ma za sobą niezwykle udany rok. Zysk netto w górę pięciokrotnie

Zarząd Columbus Energy S.A. opublikował szacunkowe, skonsolidowane wyniki finansowe za 2020 r. W porównaniu do 2019 r., Grupa notuje wzrost przychodów o 216% i wzrost EBITDA aż o 309%. Szacunkowy zysk brutto Columbus Energy w 2020 roku wyniósł 85 mln zł, co oznacza wzrost o 470% względem 2019 roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mimo drugiej fali pandemii, w IV kwartale 2020 r. utrzymaliśmy bardzo dobry poziom sprzedaży naszych usług. Co więcej, cały rok 2020 był szalony, a nasza organizacja świetnie się sprawdziła w nowych warunkach biznesowych – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

FP Markets

Warto zauważyć, że wygenerowany w omawianym okresie zysk, Columbus Energy wykorzystał w wielu istotnych inwestycjach. Po pierwsze, dokonał znaczących akwizycji podmiotów realizujących projekty farm fotowoltaicznych i zaangażował się kapitałowo w partnerstwo z firmami deweloperskimi. Columbus zainwestował również w Spółkę Nexity Global, która dostarcza technologię informatyczną do ładowania samochodów elektrycznych.

Spółka zainwestowała też 45 mln zł w firmę Saule Technologies, stając się jej największym akcjonariuszem, z prawami pierwszeństwa do sprzedaży produktów i licencji Saule. Wartość tej inwestycji powinna być zauważalna w najbliższych kilkunastu miesiącach, po wdrożeniu do sprzedaży pierwszych produktów perowskitowych.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.