CStore podsumowuje wyniki 2023 r., zapowiada emisję akcji i debiut na NewConnect

CStore

Dostawca oprogramowania dla platform hurtowych B2B odnotował blisko 3,3 mln zł przychodów oraz ponad 680 tys. zł zysku netto. W najbliższych tygodniach spółka planuje pozyskać dodatkowe finansowanie w drodze emisji akcji, a do końca bieżącego roku zadebiutować na rynku NewConnect.

Rozwiązanie CStore sprzedawane jest w modelu SaaS (abonamentowym) dla klientów, którzy w ramach opłaty mają dostęp do oprogramowania, aktualizacji, serwera oraz pomocy technicznej. Klienci spółki otrzymują platformę do automatyzacji procesu przyjmowania zamówień hurtowych od stałych klientów, pełną integrację z ERP oraz wiele dodatkowych funkcjonalności zwiększających efektywność zespołu handlowego. Z rozwiązań spółki korzystają takie firmy jak amerykański koncern Cargill czy Vive Textile Recycling.

W 2023 r. CStore wygenerowała blisko 3,3 mln zł przychodów, a na poziomie netto miała ponad 680 tys. zł zysku.

– 98 proc. sprzedaży pochodzi z polskich firm, a te ze względu na sytuację gospodarczą w 2023 r. (m.in. wojna, inflacja) wyhamowały inwestycje tym samym nie uruchamiając nowych projektów. Nastroje na koniec 2023 po wyborach uległy poprawie m.in. ze względu na odblokowanie środków z UE. Zauważyliśmy również znaczący wzrost zainteresowania nowych klientów uruchomieniem platform B2B – przygotowujemy kilkukrotnie więcej nowych ofert niż w okresach analogicznych. Powinno to skonwertować na sprzedaż w pierwszej połowie tego roku. Warte podkreślenia jest również to, że uzyskujemy coraz wyższy przychód z klienta – średnia wartość w 2023 r. wzrosła z 8 580 do 12 497 zł netto rocznie, czyli o 45,6 proc. w stosunku do 2022 r. – komentuje Dawid Paszek, prezes zarządu CStore SA.

FP Markets

Spółka chce w najbliższych tygodniach przeprowadzić emisję akcji, której celem jest dalsza rozbudowa struktur sprzedażowych i pozyskanie kolejnych klientów.

– W ramach wiosennej emisji akcji chcemy pozyskać kwotę ok. 1,3 mln zł. Środki planujemy przeznaczyć w głównej mierze na inwestycję w rozbudowę własnej struktury sprzedażowej dedykowanej na rynek polski oraz europejski (kraje anglojęzyczne). Celem jest znaczące zwiększenie liczby obsługiwanych klientów – dodaje Dawid Paszek.

Będzie to już czwarta emisja akcji CStore. Poprzednie były organizowane za pośrednictwem platformy Beesfund, gdzie ponad 600 inwestorów zainwestowało w spółkę blisko 3 mln zł.

– Tym razem chcemy dotrzeć do bardziej profesjonalnych inwestorów, dlatego korzystamy ze wsparcia Autoryzowanego Doradcy oraz kancelarii prawnej specjalizującej się w rynku kapitałowym. Współpraca ma nam pozwolić również na jak najszybszy debiut na rynku NewConnect, aby zapewnić inwestorom możliwość handlu naszymi akcjami. Równolegle do prac nad emisją intensywnie przygotowujemy się do bycia spółką publiczną. Mamy nadzieję, że uda się to osiągnąć jeszcze w tym roku. Tymczasem już teraz zachęcam do odwiedzenia strony www.emisja.cstore.pl, zapoznania z naszym biznesem i zostawienia swojego adresu mailowego. Po rozpoczęciu zapisów wyślemy do inwestorów powiadomienie – informuje Dawid Paszek, prezes CStore SA.

O spółce
CStore SA jest producentem oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych. Rozwiązanie spółki sprzedawane jest w modelu SaaS (abonamentowym) dla klientów, którzy w ramach opłaty mają dostęp do oprogramowania, aktualizacji, serwera oraz pomocy technicznej. Klienci spółki otrzymują platformę do automatyzacji procesu przyjmowania zamówień hurtowych od stałych klientów, pełną integrację z ERP oraz wiele dodatkowych funkcjonalności zwiększających efektywność zespołu handlowego. Z rozwiązań spółki korzystają takie firmy jak amerykański koncern Cargill (zatrudniający 160 000 osób) czy Vive Textile Recycling.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.