Co słychać w Stanach? Mieszane nastroje na Wall Street.

Flaga USA
J2T Trade

W dzisiejszych analizach głównych indeksów z USA kilkukrotnie wspomnieliśmy o nastawieniu inwestorów w poniedziałek. Mieszane nastroje na Wall Street wynikały z informacji o transakcji z udziałem upadłego Silicon Valley Bank. Doniesienia sprawiły, że akcje banków skoczyły w górę, co pociągnęło indeksy tj. Dow Jones 30, czy S&P 500 w górę. Spójrzmy, co jeszcze działo się w Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy na kolejny artykuł z serii: „Co słychać w Stanach”?

First Citizens zgadza się na przejęcie Silicon Valley Bank

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) poinformowała w poniedziałek, że First Citizens Bank&Trust przejmie depozyty SVB. Według najnowszego oświadczenia FDIC, 17 oddziałów Silicon Valley Bank zostanie otwartych jako First Citizens. Jednak FDIC zaznaczyło, że ogólnie klienci First Citizens „powinni jeszcze korzystać ze swoich dotychczasowych oddziałów”. Amerykańska instytucja zauważyła również, że deponenci SVB staną się automatycznie deponentami First Citizens.

Jefferson z Fed stanowczo o inflacji

Członek Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej, Phillip Jefferson wypowiedział się w poniedziałek. W swoim wystąpieniu wyraził zaniepokojenie stopą inflacji. Zdaniem urzędnika Fed jest ona dłużej utrzymującą się i wyższa od pożądanej. Jefferson powiedział jednak, że inflacja będzie nadal spadać, a kierunkiem w tym ruchu jest docelowy poziom 2%. Bankier zauważył wczoraj, że Fed musi unikać szkodzenia gospodarce „bardziej niż jest to konieczne”. Powiedział także, że niektóre składniki inflacji okazały się silniejsze i bank monitoruje sytuację.

System bankowy zdrowy i odporny – mówi Barr z Fed

Wiceprzewodniczący nadzoru Rezerwy Federalnej, Michael Barr będzie dziś przemawiał. Według wstępnego oświadczenia, urzędnik powiedzieć ma, że system bankowy USA pozostaje zdrowy i odporny, z silnym kapitałem i płynnością. Co więcej, Barr powie dziś w Senacie, że Fed przeprowadzi dokładny przegląd sprawy upadku SVB. Wyniki dochodzenia mają zostać opublikowane do maja.

FP Markets

Wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board

Dziś o godzinie 16 (czas w Polsce) podany zostanie raport dotyczący wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board. Analitycy szacują, że odczyt okaże się gorszy od tego z poprzedniego miesiąca. Warto śledzić zatem publikację tego raportu, gdyż wpłynie on na zachowanie inwestorów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.