Co słychać w Stanach? Dziś decyzja Rezerwy Federalnej.

Flaga USA
J2T Trade

Emocje inwestorów związane z chaosem w sektorze bankowości komercyjnej zgasły we wtorek, 21 marca. Rynki uspokoiły się po wypowiedziach urzędników. Władze w Stanach Zjednoczonych zapewniają, że kryzys nie rozleje się na resztę gospodarki. Uwaga skupia się już na dzisiejszej decyzji Rezerwy Federalnej. Na jaki ruch zdecydują się bankierzy Fed? Zapraszamy na artykuł z cyklu „Co słychać w Stanach”?

Zmienność może jeszcze pozostać

Prezes Goldman Sachs, John Waldron powiedział wczoraj, że zmienność wywołana przez kryzys w sektorze bankowym może jeszcze pozostać. W udzielonym wywiadzie dyrektor generalny wezwał sektor bankowy do wprowadzenia surowszych regulacji i wymogów kapitałowych. Waldron zauważył, że obecnie zauważalny jest brak zaufania klientów do bezpieczeństwa ich depozytów.

Przesłuchanie w sprawie upadku SVB i Signature Bank

Komisja Senatu Stanów Zjednoczonych ds. Bankowości Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich ogłosiła wczoraj, że za tydzień (28.03) odbędzie się pierwsze przesłuchanie w sprawie upadku dwóch banków. Wezwanie dotyczy Silicon Valley Bank oraz Signature Bank. „Jest rzeczą krytyczną, abyśmy dotarli do sedna sprawy, jak upadły Silicon Valley Bank i Signature Bank, abyśmy mogli utrzymać silny system bankowy, chronić ciężko zarobione pieniądze Amerykanów i pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne” – napisano w oświadczeniu komisji.

Sektor bankowy zdrowy pomimo napięć – tłumaczy Yellen

Sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych, Janet Yellen podkreśliła wczoraj, że system bankowy kraju pozostaje „zdrowy” pomimo napięć w sektorze. Yellen przy okazji wypowiedzi podkreśliła, że skarb państwa jest „zaangażowany” w nakładanie wszelkich środków niezbędnych do złagodzenia ryzyka dla stabilności finansowej. Urzędnik podczas wypowiedzi zaapelowała do społeczeństwa o zaufanie do sektora. Ponadto stwierdziła, że administracja musi pracować nad tym, aby zapewnić płynność, które banki mogą potrzebować. Po raz kolejny zaapelowała o działanie Kongresu w sprawie limitu zadłużenia.

FP Markets

Oczekiwanie na decyzje Fed

Oczy świata inwestycyjnego zwrócone są obecnie na kwestię związaną ze stopami procentowymi w USA. Dziś, o godzinie 19 (czas w Polsce) Rezerwa Federalna zadecyduje, jaką obierze ścieżkę. Oczekiwanie na decyzje Fed buduje napięcie, gdyż obecny kontekst wywoła zapewne silnie skrajne emocje.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.