Indeks Nasdaq 100 w górę 3,13%. Co pokaże raport Tesli?

118
J2T Trade

Technologiczny Nasdaq 100 nabrał wczoraj tempa. Notowania Nasdaq’a 100 poszybowały w górę o 3,13%. Po sesji raport finansowy opublikowała wczoraj spółka Netflix. Dziś na raport czekają akcjonariusze Tesli. Co wydarzy się jeszcze w środę?

Konkretny ruch

Ponad 20 dni przyszło czekać inwestorom na taką zmienność. We wtorek amerykański indeks Nasdaq 100 przekroczył 3% poziom zmienności. Wtorkowa sesja była najsilniejszą w lipcu, a rynek zwiększył kurs notowań finalnie o ponad 370 punktów. Dzięki wczorajszej sesji obecny wzrost w lipcu to 6,48%. Inwestorom jednak zostało jeszcze 8 sesji w tym miesiącu, zatem wynik miesięczny ulegnie zmianie. Odnotowano wczoraj również największy obrót w lipcu.

Dwie czerwone

Przy tak silnie wzrostowym nastawieniu wydawać się mogło, że spółek trących nie będzie. Jednak dwa komponenty zaświeciły się na czerwono. Było to: Pinduoduo oraz Exelon. Odpowiednio straciły one: 0,31% i 0,14% na swojej wycenie. Pod względem zmienności zdominowała indeks spółka Match Group. Przewodziła ona wzrostom, a akcje przedsiębiorstwa skoczyły o 8,17%.

Napędem raporty?

Po zakończeniu sesji swój raport opublikował gigant branży VOD – Netflix. W swoim raporcie spółka zaznaczyła, że przychody w drugim kwartale br. wzrosły o 8,6% rok do roku i wyniosły 7,97 mld dolarów. Wynik okazał się jednak niższy od oczekiwań analityków. Zysk na akcję wzrósł natomiast w skali roku do 3,2 dolara. W liście do akcjonariuszy napisano: „Naszym wyzwaniem i szansą jest przyspieszenie wzrostu przychodów i członkostwa poprzez kontynuację ulepszania naszego produktu, treści i marketingu, tak jak robiliśmy to przez ostatnie 25 lat, oraz lepsze monetyzowanie naszej wielkiej publiczności”.

FP Markets

Na dziś zaplanowany jest natomiast raport spółki Tesla. Z pewnością ogromna liczba inwestorów czeka na ten raport. Sprawozdanie opublikowane ma zostać po ostatnim dzwonku w USA.

Punkt widzenia – pełna realizacja

Amerykański indeks Nasdaq 100 wykonał wczoraj ruch, opisywany w analizie na wtorkową sesję. Założenia brzmiały: „Na dziś kluczowe upatruję w utrzymaniu poziomu TDP. Jeżeli amerykański indeks technologiczny utrzyma ten poziom, wygenerowany zostanie impuls wzrostowy. Rynek może chcieć badać wspominany poziom, zatem nabijanie wchodzi w grę. W okolicach TDP przebiega aktualnie zakres średniej kroczącej. Re-testowanie zatem tej strefy od góry determinować będzie tworzenie ruchów wzrostowych. Targetem na dziś będzie zakres ceny 12 150-12 200.

Tak jak wczoraj w projekcji zostało zauważone to strefa: średnia krocząca-poziom TDP okazała się kluczowa. Dokładniej mówiąc to zakres średniej został w punkt przetestowany, zanim rynek rozpoczął wspinaczkę. Obecnie rynek oscyluje wokół poziomu ceny 12 300. Poziomy uległy zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe założenie opieram dziś na nowym poziomie TDP. Zakładam, że rynek najpierw zejdzie w stronę poziomu TDP. Utrzymanie tego poziomu, determinować będzie tworzenie kolejnych impulsów wzrostowych. Poziom może być nadbijany. Targetem na dziś będzie poziom 12 500.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 20.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Wariant spadkowy natomiast polegać będzie na utworzeniu oporu na nowym poziomie TFR. Jeżeli rynek w pierwszym ruchu podbije do TFR, pobudzona zostać może siła podażowa. Wówczas po utworzeniu schematu np. niższego szczytu rynek zejdzie do 12 100.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 20.07.2022

Konkluzja

Wykonany wczoraj silny ruch wzrostowy, ma szansę dziś być kontynuowany. Założenia na dziś zostały podane, zatem obserwować pozostaje zachowanie rynku. Przypuszczam, że zrealizuje się scenariusz wzrostowy. Dziś wyznaczone zostały nowe poziomy, które zaprezentowałem poniżej.

TTR : 12 893

TSR : 12 665

TFR : 12 443

TDP : 12 211

TFS : 11 985

TSS : 11 761

TTS : 11 544

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.