Forex z J2T

Cyberpunk - CD ProjektNie da się ukryć, że gamingowa spółka CD Projekt jest w pierwszej połowie grudnia jednym z najgorętszych tematów na świecie. Po pierwsze, związane jest z premierą ogromnie wyczekiwanej gry Cyberpunk 2077, która miała miejsce 10 grudnia. Już dziś wiemy, że ten tytuł pobił globalny rekord zakupionych egzemplarzy w formie preorderów. Sprzedało się ich aż 8 milionów, co jak się okazało, oznacza pełny zwrot kosztów produkcji gry, a nawet działań marketingowych z nią związanych. Niestety, w tym momencie grając w Cyberpunk 2077 należy liczyć się z natrafieniem na dużą ilość bugów i glitchy, które mocno irytują wielu graczy, a do tej pory opublikowane przez CD Projekt patche nie zdołały ich całkowicie wyeliminować.

Po drugie, mamy do czynienia z prawdziwie ekstremalną zmiennością na akcjach spółki. W pierwszym tygodniu grudnia ich kurs wzrósł z okolic 365 złotych do 442 PLN. W poniedziałek 7.12 osiągnął historyczny szczyt – wyniósł on 464 złote. Jeszcze tego samego dnia sytuacja uległa jednak zmianie i zaczęła gwałtownie spadać. Sentyment wzrostowy nie zdołał zostać odbudowany przez kolejne sesje i akcje CD Projekt kończą ten tydzień pełen wrażeń ceną oscylującą w okolicy 320 PLN. Ich kurs nie był tak niski od kwietnia, a jak zostało wspomniane powyżej, gra Cyberpunk 2077 sprzedaje się fenomenalnie, co z pewnością korzystnie odbije się na kondycji finansowej spółki. Aktualny kurs akcji CD Projekt oraz jego zmiany można zaobserwować na poniższym interaktywnym wykresie:

Gdzie zatem można kupić/sprzedać CFD na akcje CD Projekt? Czy dostępne są kontrakty CFD na akcje CD Projekt? Okazuje się, że tak – oferuje je broker Plus500. Szczegóły wyjaśnimy poniżej, zacznijmy jednak od przybliżenia informacji na temat spółki CD Projekt – producenta gry Cyberpunk 2077.

CD Projekt – historia spółki

To polska spółka założona w Warszawie zajmująca się produkcją i dystrybucją gier wideo. Powstała w 1994 roku i przez wiele lat zajmowała się produkcją i sprzedażą gier. Studio CD Projekt Red zajmujące się ich tworzeniem zostało utworzone w 2002. Do grudnia bieżącego roku jej najbardziej rozpoznawalnym produktem był oczywiście trylogia gier Wiedźmin opartej na serii powieści Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule. Pierwsza część wyszła w 2007 roku i szybko stała się najczęściej kupowaną grą w Polsce. Z kolei rok później firma powołała do życia serwis GOG.com, który stał się jej platformą cyfrowej dystrybucji. W 2010 nastąpiła fuzja firmy CD Projekt z notowaną na giełdzie spółką Optimus. Od tego momentu akcje CD Projekt zaczęły więc być notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W 2011 roku ukazała się również druga część Wiedźmina: Zabójcy królów. Gra błyskawicznie zdobyła uznanie światowych mediów a po trzech latach od premiery sprzedaż przekroczyła 8 milionów sztuk. Ostatnia część trylogii – Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazała się w 2015 roku na komputery oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Jej produkcja kosztowała około 306 milionów złotych. Była to najgłośniejsza medialnie gra w 2015. Zdobyła łącznie ponad 800 nagród i 250 tytułów gry roku. W rankingu serwisu Metacritic plasuje się ona w pierwszej dwudziestce najwyżej ocenianych gier wszech czasów na PC oraz dziesiątce na konsole. Do tej pory ten tytuł sprzedał się w 28 milionach egzemplarzy.

W 2012 roku rozpoczął się natomiast kolejny niezwykle ważny rozdział w historii spółki CD Projekt. To właśnie 8 lat temu wystartowały prace nad kolejną wielką grą. Nadano jej nazwę Cyberpunk 2077. Jak zostało wspomniane powyżej premiera gry miała miejsce 10 grudnia i pobiła światowy rekord pod względem liczby zakupionych preorderów, których sprzedało się aż 8 milionów.

Jak kupić/sprzedaż akcje CFD CD Projekt w Plus500?

Co należy zrobić, aby nabyć/sprzedać kontrakty CFD na CD Projekt w Plus500? Najpierw trzeba założyć konto na platformie, uzyskać pozytywną weryfikację oraz wpłacić środki. Następnie, po zalogowaniu się, otwiera się przed nami główne okno platformy, na którym wyświetlane są najpopularniejsze instrumenty finansowe. Obecnie znajdują się w nim kontrakty CFD na akcje spółki CD Projekt. Jeśli jednak ich tam nie dostrzeżemy, należy zwrócić uwagę na kolumnę z listą kategorii instrumentów, która znajduje się po lewej stronie. Naszym zadaniem jest znalezienie w niej zakładki “Akcje”, a następnie wybranie spośród niej zakładki “Polska”.

Wtedy ujrzymy listę akcji polskich spółek. Jeśli chcemy nabyć/sprzedać CFD na akcje CD Projekt w Plus500, to na odpowiadającym spółce pasku wybieramy opcję “Kup”. Następnie wybieramy ilość akcji, którą chcemy nabyć. Na tym etapie możemy także wyznaczyć poziomy zleceń Take Profit oraz Stop Loss, które automatycznie sprzedają nasze akcje, gdy cena osiągnie wskazaną przez nas wartość (w pierwszym przypadku z zyskiem, w drugim ze stratą). Możemy nawet ustawić zlecenie “Stop Loss kroczący”, czyli takie, które podąża za wzrostem ceny.

To w zasadzie wszystko. Jak więc doskonale widzimy zakup/sprzedaż CFD na akcje CD Projekt w Plus500 jest dostępny dla klientów brokera CFD.

Dlaczego warto handlować w Plus500?

Broker Plus500 to renomowana marka dobrze znana na całym świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange. Czym się wyróżnia? Broker Plus500 ma w swojej ofercie ponad 2200 niezwykle różnorodnych instrumentów finansowych z całego świata, w tym oczywiście wszystkich najpopularniejszych. Handel na nich na platformie Plus500 odbywa się za pomocą kontraktów CFD, które często działają w oparciu o dźwignię finansową, która umożliwia osiąganie większej ekspozycji niż posiadany kapitał, co wpływa zarówno na wysokość potencjalnego zysku jak i straty.

Podsumowanie, czyli czy warto handlować akcjami CFD spółki CD Projekt w Plus500?

Zdecydowanie tak. Biorąc pod uwagę ekstremalną zmienność na akcjach spółki CD Projekt oraz szokującą obniżkę ich kursu, która miała miejsce w drugim tygodniu grudnia, wydaje się, iż handel nimi za pomocą kontraktów CFD na CD Projekt w Plus500 może przynieść zyski w bardzo krótkim czasie. Handel za pomocą CFD wiąże się również z ryzykiem, o czym należy pamiętać. Premiera Cyberpunk 2077 miała miejsce zaledwie 10 grudnia, z każdym dniem gra będzie systematycznie usprawniania, a spółka będzie publikować niezwykle imponujące dane dotyczące sprzedaży tego tytułu. Dodatkowo, platforma Plus500 jest do tego idealnym miejscem, ponieważ jest ona bardzo łatwa oraz intuicyjna w obsłudze, a przy okazji oferuje dostęp do szerokiego wachlarza innych instrumentów finansowych w postaci kontraktów CFD.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO