CD Projekt – akcje CFD dostępne w Plus500

Cyberpunk - CD Projekt
J2T Trade

Cyberpunk - CD ProjektNie da się ukryć, że gamingowa spółka CD Projekt jest w pierwszej połowie grudnia jednym z najgorętszych tematów na świecie. Po pierwsze, związane jest z premierą ogromnie wyczekiwanej gry Cyberpunk 2077, która miała miejsce 10 grudnia. Już dziś wiemy, że ten tytuł pobił globalny rekord zakupionych egzemplarzy w formie preorderów. Sprzedało się ich aż 8 milionów, co jak się okazało, oznacza pełny zwrot kosztów produkcji gry, a nawet działań marketingowych z nią związanych. Niestety, w tym momencie grając w Cyberpunk 2077 należy liczyć się z natrafieniem na dużą ilość bugów i glitchy, które mocno irytują wielu graczy, a do tej pory opublikowane przez CD Projekt patche nie zdołały ich całkowicie wyeliminować.

Po drugie, mamy do czynienia z prawdziwie ekstremalną zmiennością na akcjach spółki. W pierwszym tygodniu grudnia ich kurs wzrósł z okolic 365 złotych do 442 PLN. W poniedziałek 7.12 osiągnął historyczny szczyt – wyniósł on 464 złote. Jeszcze tego samego dnia sytuacja uległa jednak zmianie i zaczęła gwałtownie spadać. Sentyment wzrostowy nie zdołał zostać odbudowany przez kolejne sesje i akcje CD Projekt kończą ten tydzień pełen wrażeń ceną oscylującą w okolicy 320 PLN. Ich kurs nie był tak niski od kwietnia, a jak zostało wspomniane powyżej, gra Cyberpunk 2077 sprzedaje się fenomenalnie, co z pewnością korzystnie odbije się na kondycji finansowej spółki. Aktualny kurs akcji CD Projekt oraz jego zmiany można zaobserwować na poniższym interaktywnym wykresie:

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

FP Markets

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.