Cena złota, ropy Brent i miedzi – towary pod lupą analityka Tickmill [28 lipiec 2020]

J2T Trade

Azjatyckie giełdy wspinały się w górę we wtorek oczekując, że Amerykańska Rezerwa Federalna wzmocni swoje gołębie komunikaty w tym tygodniu i rozmowy w sprawie amerykańskiego pakietu stymulacyjnego będą kontynuowane. W poniedziałek miało miejsce odbicie indeksu S&P 500, a najsilniej zyskiwały akcje spółek technologicznych. Azjatyckie giełdy wzrastały głównie dzięki nieprzerwanemu rajdowi cenowemu spółki Taiwan Semiconductor Manufacturing Company.

Dolar amerykański ustabilizował się, jako że inwestorzy spodziewali się, że przesłanie przewodniczącego Amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella pozostanie gołębie, aby wspierać gospodarkę w czasie słabości. Rynek również oczekuje, że Fed utrzyma program QE przynajmniej do końca roku. W tym samym czasie amerykańscy ustawodawcy kontynuują swoje wysiłki nad wprowadzeniem kolejnego fiskalnego pakietu stymulacyjnego. W Senacie Republikanie zaprezentowali propozycję pakietu w wysokości biliona dolarów jako pierwszy krok w stronę wypracowania kompromisu z Demokratami, którzy oferują swój własny plan opiewający na 3,5 biliony USD.

Ceny miedzi osiągnęły szczyt wyżej w wyniku wzrostu apetytu na ryzyko rynkowe, podążając za propozycją pakietu pomocowego w wysokości biliona dolarów, przedstawionej dzień wcześniej przez amerykańskich Republikanów w Senacie. Na innych rynkach, ta wiadomość spowodowała także spadek dolara do nowego dwuletniego minimum, a metal denominowany w dolarach stał się bardziej atrakcyjny dla kupców korzystających z innych walut.

Ceny złota na początku tego tygodnia osiągnęły nowy historyczny szczyt, jako że rosnąca liczba zakażeń na COVID-19, wraz ze spadkami dochodów, licznymi pakietami stymulacyjnymi i popytem na aktywa zwane “bezpiecznymi przystaniami” wpływają, że ten kruszec jest powszechnie stosowany jako zabezpieczenie przed deprecjacją waluty oraz inflacją. Słabość dolara amerykańskiego również przyczyniła się do tego rajdu cenowego, ponieważ zmniejszyła ona nadzieje na szybkie ożywienie gospodarcze.

FP Markets

Ceny ropy naftowej zapikowały nieco niżej na starcie azjatyckiej sesji, jako że rynkowi spekulanci zgadują, że Amerykańska Rezerwa Federalna utrzyma stopy procentowe bliskie zeru, dodatkowo fundamentalne czynniki kształtujące ceny ropy wydają się coraz mniej pewne. W tym samym czasie, globalny benchmark dla ropy naftowej zaczyna wykazywać oznaki pojawienia się najszerszego od maja contango. Sygnalizuje to, że niedźwiedzie zaczynają przejmować ten rynek. Wraz z tym, dolar kanadyjski także wykazał słabość w stosunku do kiepskiego USD, ukazując że ceny ropy w najbliższym czasie nie zamierzają iść w górę.

Spojrzenie od strony technicznej i handlowej

USDCAD (kierunek intraday: niedźwiedzi poniżej 1.3363)

USDCAD

Kontrolę przejęły niedźwiedzie, jako że cena przetestowała poziom współczynnika Fibonacciego 61,8 i znalazła się poniżej niego. Jeśli zdoła się tam utrzymać, należy spodziewać się głębszego spadku do pierwszego poziomu wsparcia. MACD również wskazuje na niedźwiedzi trend.

UKOIL (kierunek intraday: niedźwiedzi poniżej 43.76)

UKOIL

Ropa poruszała się w trendzie bocznym. Jako, że techniczne wskaźniki dają mieszane sygnały, a cena utrzymuje się pomiędzy poziomem oporu na 43.41 oraz wsparcia na 42.84, nie jest to dobrym miejscem na wejście, lepiej pozostać neutralnym.

XAUUSD (kierunek intraday: byczy powyżej 1941.31)

XAUUSD

Cena złota mierzy się z presją ze strony byków, a wspiera ją wznosząca linia trendu oraz pierwsze wsparcie wraz ze zniesieniem 78,6%, więc możemy spodziewać się odbicia nad tym poziomem. Chmura Ichimoku również sygnalizuje presję ze strony byków.

XCUUSD (kierunek intraday: byczy powyżej 2.86093)

XCUUSD

Cena miedzi mierzy się z presją ze strony byków wynikającą ze wznoszącej linii trendu oraz pierwszego wsparcia, możemy więc oczekiwać odbicia nad tym poziomem. Chmura Ichimoku również sygnalizuje presję ze strony byków.

Desmond Leong
Analityk Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.