CADCHF – potencjalna strefa odwrócenia trendu

335
CADCHF
J2T Trade

Sentyment ryzyka rozpoczął tydzień na plusie po kiepskim zakończeniu poprzedniego. Od marcowego minimum na indeksie S&P500, tylko dziewięciokrotnie miały miejsce spadki powyżej 2% (tak jak zdarzyło się w piątek), a osiem razy indeks zdołał je nadrobić już następnego dnia. Tego typu wahania wciąż pozostają w grze, S&P500 zyskuje aktualnie ponad 1%. Kupowanie dołków wydaje się być wciąż aktywną strategią.

Dolar kanadyjski: Ryzyko w szerszej perspektywie nie jest jednoznaczne dla CAD, a nasze badania korelacji sugerują, że zmienność i ogólny wydźwięk rynku akcji wciąż pozostaje pod silniejszym wpływem rynku kasowego w tej chwili. Biorąc pod uwagę obawy opisane powyżej (dotyczące krótkoterminowych trendów na amerykańskim rynku akcji), CAD może sam być narażony na odwrócenie trendu w trakcie kilku najbliższych tygodni. Koniec miesiąca i kwartału oraz święto 1 lipca w Kanadzie sugeruje niewielki i raczej niepewny zakres handlu na walucie w krótkim terminie.

Frank szwajcarski: Bilans handlowy, który odzwierciedla wielkość depozytów pieniężnych szwajcarskich banków komercyjnych wraz z bankiem centralnym, w minionym tygodniu wzrósł o 2,9 miliarda franków szwajcarskich do łącznej liczby 683 miliardów CHF. Może to także sygnalizować, że Szwajcarski Bank Narodowy wznowił interwencje po ostatnim wzroście franka szwajcarskiego.

CADCHF

FP Markets

Z technicznej i handlowej perspektywy, CADCHF obecnie testuje wsparcie linii trendu. Natomiast wczoraj byliśmy świadkami formacji odwrócenia trendu, konkretnie objęcia przez byki. Nocą cena się skonsolidowała, za wsparcie służył poziom 0.6940. Otworzyła się więc furtka na podążenie za wczorajszym byczym odwróceniem trendu, co oznacza, że ich wysiłki powinny zostać nagrodzone poprzez naruszenie nocnych szczytów zlokalizowanych na 0.6967, a stąd byki powinny skierować wzrok na test poziomu 0.7050.

Patrick Munnelly
Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.