Brytyjskie banki z wynikami. Indeks FTSE 100 wyżej o 0,61%.

londyn
J2T Trade

W środę, 26 października największe brytyjskie banki opublikowały swoje wyniki finansowe. Wczorajszą sesję indeks FTSE 100 zakończył wyżej o 0,61%. Pozytywny sentyment na rynkach trwa. Czy dziś, w czwartek pozytywne nastroje ustąpią? Analiza indeksu FTSE 100 na 27.10.2022.

Nastroje dalej pozytywne

Brytyjski indeks giełdowy FTSE 100 zyskał finalnie w środę. Notowania wczoraj wylądowały wyżej o 0,61%. Tym samym nastroje rynkowe dalej pozostały pozytywne. Jakby nie patrzeć, była to już piąta z rzędu sesja bez straty. Czy FTSE 100 przedłuży jeszcze dziś zyski?

Akcje kontynuują generowanie zysków

Spółki tworzące indeks FTSE 100 kolejny dzień w większości kontynuowały generowanie zysków. Na czele zyskownych składowych stanęła spółka Antofagasta. Notowania tego przedsiębiorstwa skoczyły o 7,07%. Po przeciwnej stronie najwyższą zmianę ceny odnotowała spółka Standard Chartered. Akcje tej spółki obniżyły się o 5,12%.

Dochody brytyjskich banków rosną

Jedne z największych brytyjskich banków: Lloyds Banking Group oraz Barclays dostarczyły wczoraj swoje wyniki kwartalne. Jak się okazało, dochody obu banków wzrastały w okresie trzech miesięcy. Do raportu spółki Lloyds Banking Group dołączono komentarz dyrektora generalnego: „Obecne środowisko jest niepokojące dla wielu osób i jesteśmy zobowiązani do utrzymania wsparcia dla naszych klientów. Odporny model biznesowy Grupy i ostrożne podejście do ryzyka dobrze pozycjonują Grupę, aby stawić czoła obecnej niepewności makroekonomicznej, jednocześnie generując zwiększone zwroty dla naszych akcjonariuszy”.

FP Markets

Natomiast komentarz do raportu banku Barclays miał pozytywny wydźwięk. CEO Barclays zauważył: „Dostarczyliśmy kolejny kwartał silnych zwrotów i osiągnęliśmy wzrost dochodów w każdym z naszych trzech biznesów1, przy 17% wzroście dochodów Grupy do 6,4 mld funtów. Nasze wyniki w FICC były szczególnie dobre i nadal budowaliśmy impet w naszych biznesach konsumenckich w Wielkiej Brytanii i USA”.

Punkt widzenia – wzrost FTSE 100 w środę

Podczas wczorajszej, środowej analizy indeksu FTSE 100 jako główny ruch określaliśmy wzrostowy. O takim podejściu pisaliśmy: „Paliwo dla wzrostów, jeszcze się nie wyczerpało. Dziś, w środę 26 października rynek ma sposobność do generowania podejścia. Takie wyglądać może następująco. W dalszym ciągu dla rynku miejscem rozpoczęcia wzrostu mają szansę być okolice 7 000. To ten rejon warto poddać obserwacji, w szczególności pod względem nastawienia kupujących. Pewnym ruchem rynek mógłby wynieść notowania powyżej 7 090”. 

Faktycznie rynek po rozpoczęciu sesji europejskiej skupił swoją uwagę wokół rejonów 7 000. W godzinach po południowych indeks zszedł poniżej i dopiero po otwarciu giełd w USA notowania rozpoczęły wzrost. FTSE wyszło powyżej 7 000 i testując ten zakres od góry, generowało impuls wzrostowy. Najwyżej cena dotarła w okolice 7 070. Dziś tuż przed rozpoczęciem sesji europejskiej indeks oscyluje przy 7 040. Główna uwaga skupić się może w czwartek na zakresie średniej kroczącej SMA 55.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dalej pozytywny akcent na rynku jest utrzymywany, zatem ruch wzrostowy może mieć miejsce. Punktem odniesienia dla wzrostu jest zakres średniej. Utrzymywanie tego zakresu, dałby potencjał generowania podejścia. Niemniej jednak dojść może do nadbijania średniej. Wówczas obserwacja zmian na wolumenie mogłaby okazać się kluczowa. Osiągnięcie dziś poziomu 7 100 wchodzi w grę.

Wykres FTSE H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks FTSE 100 27.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Zejście nieco poniżej średniej i brak presji powrotu wyżej, świadczyć będzie o przejęciu kontroli przez podaż. W takim wypadku odbijanie się od średniej świadczyć będzie na korzyść spadków. Potencjalnym targetem stanie się 6 920.

Wykres FTSE H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks FTSE 100 27.10.2022

Konkluzja

Warto zauważyć, że w ostatnich dniach, indeks FTSE 100 pchany jest do góry przede wszystkich w godzinach sesji amerykańskiej. To właśnie pozytywne nastroje zza oceanu ciągną w górę rynek akcyjny. Dziś szansa na kontynuację wzrostu jest. Poziomy nie ulegają zmianie i spisane zostały poniżej.

TSR : 7 090

TFR : 7 000

TDP : 6 910

TFS : 6 820

TSS : 6 730

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.