Kolejny Broker Forex na liście ostrzeżeń publicznych KNF

486
KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował, że związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, we wtorek, 9 marca 2021 roku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: LV Grow Markets.

Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń KNF

Zamieszczenie na liście ostrzeżeń publicznych KNF wpisu dotyczącego platformy inwestycyjnej LV Grow Markets jest wynikiem realizacji przez KNF obowiązku wynikającego z art. 6b ust. 1 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Stosownie do treści tego przepisu KNF jest zobligowana do każdorazowego podawania do publicznej wiadomości informacji o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego m.in. w art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Podstawą wpisania LV Grow Markets na listę ostrzeżeń publicznych KNF są jest podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

LV Grow Markets to platforma inwestycyjna, która szczyci się na swojej stronie internetowej, że pomogła już 200 000 inwestorów zarobić pieniądze. Jej celem jako brokera online jest wsparcie traderów w dołączeniu do ligi odnoszących sukcesy inwestorów oraz zmianie życia.

FP Markets

Platforma nie posiada jednak ani jednej licencji niezbędnej do prowadzenia tego typu działalności. Mimo to, oferuje ona swoim klientom dźwignię finansową na poziomie 1:500 oraz “srebrne”, “złote” i “platynowe spready”. Użytkownicy rachunków złotych i platynowych mogą liczyć także na “Złote sygnały” i “Platynowe sygnały”.

Arkadiusz Jóźwiak

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.