Branże, na które warto zwrócić uwagę w 2022 roku i później

praca

Kiedy decydujesz się na ścieżkę kariery, jednym z kluczowych aspektów do rozważenia są rodzaje najszybciej rozwijających się branż w twoim kraju i innych częściach świata. Kariera w tych branżach może skutkować uzyskaniem dobrze płatnej pracy, która może pozwolić ci na komfort życia i osiągnąć wysoki standard życia. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na ekspertów z różnych dziedzin, a w 2022 r. nastąpi gwałtowny wzrost w kilku najszybciej rozwijających się branżach.

Jeśli myślisz o magisterce, zalecamy skierowanie się na studia stawiające na którąkolwiek z tych dobrze prosperujących branż, aby zapewnić stabilność pracy na nadchodzące lata. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najszybciej rozwijających się branż w 2022 roku.

Wirtualna rzeczywistość w świecie gier i kasyn online

Według badań branżowych i zapowiedzi nowych produktów znanych firm, takich jak Sony, Lenovo, HTC, Panasonic i innych, podczas corocznych targów, rynki wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej mają wzrosnąć do prawie 600 miliardów dolarów do 2025 r. Vegas sugeruje duże zapotrzebowanie konsumentów na produkty zmieniające rzeczywistość. Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, powiedział podczas prezentacji na CES, że Sony PlayStation VR2 „wprowadzi nową generację gier VR, które pozwolą graczom poczuć większą obecność i bardziej zanurzyć się w swoich światach gier, zakładając zestaw słuchawkowy i trzymając kontrolery”.

Co zaskakujące, VR znalazła drogę do branży hazardowej i z powodzeniem zmieniła sposób, w jaki gracze widzą kasyna online. Ta rewolucyjna innowacja wynika z wpływu wirtualnej rzeczywistości na hazard online. Mimo, że platformy gier społecznościowych i online dominowały od lat, kasyna wykorzystujące wirtualną rzeczywistość zaczynają zdobywać coraz więcej klientów. VR do tej pory zmieniła perspektywę kasyn online, poprawiając interakcję graczy i poprawiając wrażenia z gry. Nie jest to jednak zdecydowanie koniec tego trendu, gdyż w 2022 roku i później wirtualna rzeczywistość coraz częściej będzie rozwijana w kasynach online. Dotyczyć będzie to zarówno automatów, jak i bardziej standardowych gier kasynowych, przykładowo Texas Holdem, które odbywać będą się w sposób niemal do żywego przypominające kasyna standardowe.

FP Markets

Technologia informatyczna

Oczywiście IT od lat rozwija się. Różnica polega na tym, że zwiększony nacisk na pracę zdalną i rozwój smartfonów zwiększył zapotrzebowanie na twórców oprogramowania i aplikacji. Chociaż ta dziedzina tradycyjnie wymagała tytułu licencjata nauk ścisłych, firmy rekrutują obecnie osoby, które nauczyły się kodować online. Więc jeśli myślisz o zmianie kariery i jesteś zorientowany na technologię, możesz rozważyć wzięcie udziału w zajęciach z kodowania. The Occupational Outlook Handbook (OOH) przewiduje, że do końca dekady dziedzina rozwoju oprogramowania wzrośnie o 22% – co oznacza ponad 300 000 nowych miejsc pracy z medianą pensji powyżej sześciu cyfr. A jeśli jesteś introwertykiem, tworzenie oprogramowania lub aplikacji to świetny wybór zawodowy.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Prawdopodobnie nie jesteś zaskoczony, gdy odkryjesz, że jest to pole wzrostu. Zakupy paniki, które rozpoczęły się przed zeszłorocznymi blokadami, przekreśliły metody dostawy na czas, na których tak wielu sprzedawców od dawna polegało. Stanowiska pracy w tej dziedzinie obejmują agenta zakupów, analityka logistycznego i kierownika dystrybucji. Chociaż wielu zaczyna z tytułem licencjata, najlepiej zarabiający mają również stopnie naukowe. Inżynierowie przemysłowi są również liczni w zarządzaniu tym łańcuchem dostaw. Więc jeśli jesteś biegły w matematyce, statystyce i zasadach inżynierii i uwielbiasz sprawiać, by systemy działały wydajniej, może to być odpowiednia dziedzina dla Ciebie.

Aktuariusz i Statystyk

Do końca dekady aktuariusze osiągają prawie 20-proc. stopę wzrostu, a mediany dochodu przekraczają sześć cyfr. Jeśli lubisz dane i statystyki, może to być idealna dziedzina o wysokim wzroście. Większość pracuje dla firm ubezpieczeniowych, decydując, czy ubezpieczyć potencjalnego klienta. Umiejętność oceny ryzyka jest pożądaną umiejętnością. Aktuariusze często posiadają dyplom z nauk aktuarialnych i zdali szereg egzaminów licencyjnych. Statystycy pełnią podobną rolę dla firm, analizując dane i prognozując przyszłą sprzedaż, zyski i przeszkody w rozwoju. Badacze danych, którzy pomagają firmom lepiej wykorzystywać informacje, cieszą się przewidywanym 30% wzrostem zatrudnienia do 2030 roku.

Oczywiście najlepsza praca dla ciebie może nie być najlepiej płatną ani najszybciej rozwijającą się pracą. Kluczem jest wykorzystanie zestawu umiejętności i osiągnięcie najlepszego możliwego wyniku. Ten tekst z pewnością jednak pomoże ci wybrać konkretną branżę, na której warto skupić się nie tylko w nadchodzącym 2022 roku, ale również długofalowo. Są to bowiem sektory, które przez dłuższy czas będą cieszyć się wzrostem, a także będą oferować swoim pracownikom szansę na wysokie zarobki.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.