Bitcoin zyskuje 4,84%. Kurs BTC/USD powrócił powyżej 20 000USD.

327
Bitcoin CFD
J2T Trade

W środę Bitcoin wykonał mocne ruchy w obie strony. Finalnie Bitcoin zakończył  dzień wzrastając 4,84%. Kurs BTC/USD utrzymywał się przez noc powyżej poziomu 20 000 USD. Bitcoin zakładaną wczoraj strukturę wykonał. Co dalej w czwartek?

Podejście H4 – brak przebicia

Dziś w nocy Bitcoin miał okazję, zrealizowania kolejnego pośredniego ruchu z  projekcji na cały tydzień. Po wypełnieniu w środę pierwszego założenia, kontynuowany miał być ruch w postaci przebicia poziomu 20 339. Rzeczywiście w nocy dotknięty został ten poziom, jednak Bitcoin nie utrzymał ceny powyżej niego. Okolice poziomu ceny 20 339 zadziałały jako opór, a Bitcoin spadł blisko 700 punktów.

Kluczowe jest, aby dolne ograniczenie konsolidacji trzymało rynek. Bitcoin nie może wyrwać się z zakresu konsolidacji dołem. To znaczy, że przyjęte okolice poziomu 19 060 nie mogą zostać wyłamane. Poniżej uaktualniam wykres H4 (założenia pozostają z wtorku).

Wykres BTCUSD H4 wzrost
Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 14.07.2022

Podejście H1 – 20 100 strzelone!

Bitcoin zrealizował scenariusz opisywany we wczorajszej analizie. Treść projekcji brzmiała: „Przypuszczam zatem, że Bitcoin w całości wyrówna spadek z godziny 14:30. To ostatnie stwierdzenie stanowić będzie kluczowe założenie dla poniższego scenariusza. Rynek wyjdzie zatem powyżej poziomu 19 820 (oznaczony pomarańczową przerywaną linią). Poziom ten zostanie przetestowany od góry i kontynuowany będzie ruch wzrostowy. Targetem będzie cena 20 100. Dobrze by było, żeby po osiągnięciu tego zakresu, rynek na nim oscylował”.

FP Markets

Kluczowe założenie dla tego scenariusza okazało się słuszne, gdyż zostało zrespektowane. Ponadto poziom 19 820 również został dobrze wyznaczony, gdyż został on dokładnie przetestowany od góry w godzinach nocnych. Po reteście tego poziomu wykonany został ruch wzrostowy. Target został osiągnięty, a rynek dotarł do wyższych zakresów.

Obecnie jednak kurs BTC/USD oscyluje w okolicach poziomu 19 700. Na dziś jako kluczowe wyznaczam okolice poziomu 19 950 (pomarańczowa przerywana linia). Na wykres zdecydowałem się dodać średnią kroczącą SMA 55. Poniżej przedstawiam dwa scenariusze na najbliższe godziny handlu.

Scenariusz główny – wzrostowy

Cena Bitcoina znajduje się na zakresie średniej kroczącej SMA 55. Zakładam, że zakres ten zostanie wybroniony i rynek podejdzie pod 19 950. Następnie utrzymany zostanie ten poziom, a z niego generowane mogą być dalsze ruchy wzrostowe. Celem będzie poziom 20 600.

Wykres BTCUSD H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy (podejście H1) BTCUSD 14.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Przebicie natomiast poziom 19 950 i szybki powrót poniżej świadczyć będą o zanegowaniu wzrostu. Determinować spadek będzie ponadto każdorazowy re-test od dołu wspomnianego poziomu. Target określam na 19 100.

Wykres BTCUSD H1 spadek
Scenariusz spadkowy (podejście H1) BTCUSD 14.07.2022

Konkluzja

Spełniła się projekcja z wczoraj, zatem przygotowane zostały kolejne. Powyżej podane zostały właśnie scenariusze na najbliższe kilka godzin. Przychylam się w stronę wykonania podejścia wzrostowego. Obserwować będę jednak przede wszystkim zachowanie rynku na poszczególnych poziomach.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.