Bitcoin z drobną korektą. Podejście dalej w grze?

Kryptowaluty
J2T Trade

W środę (20.07) w godzinach wieczornych Bitcoin rozpoczął korektę. Zejście zakończyło się następnego dnia. Bitocin w czwartek znajdował się w okolicach poziomu 22 350USD. Czy kurs BTC/USD ma szansę strzelić 25 500?

Podejście H4 – brak negacji

W dalszym ciągu trwa projekcja, którą rozpisałem w poniedziałek (18.07). Zakończona wczoraj korekta nie wpłynęła na scenariusz tygodniowy. W dalszym ciągu trwa projekcja główna, czyli wzrostowa. Poniżej zamieściłem wykres, na którym widoczny jest ruch od poniedziałku do dziś. Ponownie zamieszczam najpierw treść scenariusza z poniedziałku oraz poniedziałkowy wykres.

Poniedziałkowe założenie: „Najbliższym oporem dla rynku w dalszym ciągu jest poziom 27 316. Ruch wzrostowy na ten tydzień widzę w następujący sposób. Zakładam, że najpierw rynek zejdzie w stronę górnego ograniczenia konsolidacji, aby zretestować ten poziom. Ten poziom zostanie utrzymany. Z tego miejsca tworzony może być ruch wzrostowy. Celem dla tego tygodnia będzie poziom 25 550”.

Wykres BTCUSD H4 wzrost
Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 18.07.2022

Pod tym opisem natomiast zamieszczam wykres aktualny (na dziś). Tak jak w podczas środowej analizy, również teraz usuwam rysunek przewidywanego ruchu (tego z poniedziałku). Na wykresie pozostaje jednak przerywana zielona linia z środy. Target pozostaje niezmieniony.

FP Markets
Wykres BTCUSD H4 wzrost
Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 22.07.2022

Podejście H1

W środowej analizie rozpisałem scenariusz wzrostowy. Zakładałem w nim następujące: „Na wykresie oznaczyłem poziom, który najbardziej będzie mnie dziś interesował. Jest to poziom pomarańczowej przerywanej linii. Obok niej podałem dokładnie jej współrzędną, jednak w przypadku Bitcoina należy przyjąć pewien margines błędu. Zakładam zatem, że poziom ten może być dziś utrzymany. Wiązać to się będzie z badaniem na tej strefie apetytu kupujących. Każdorazowy re-test tego zakresu od góry, będzie dziś świadczył na korzyść wzrostów. Cel ustalam na 24 300„. 

Rynek w środę nieco cofnął, jednak nie było to aż tak silne zejście jak zakładałem. Rozpędzony Bitcoin dotarł w okolice poziomu 24 260, zatem niewiele zabrakło do osiągnięcia pełnego targetu. Wyznaczoną ze środy strefę pozostawiam.

Scenariusz wzrostowy (podejście H1)

Zakładam, że wzrost w ciągu najbliższych kilku godzin może zostać wykonany w następujący sposób. Kluczowe ponownie będzie utrzymanie strefy wyznaczonej pomarańczową linią. Może ona być nadbijana, jednak finalnie musi zostać utrzymana. Jeżeli do nadbicia dojdzie, szybki powrót powyżej strefy potwierdzi przekonanie o wzroście. Następnie każdorazowy re-test strefy od góry determinować będzie impulsy wzrostowe. Targetem na najbliższe godziny jest 24 800. 

Wykres BTCUSD H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy (podejście H1) BTCUSD 22.07.2022

Konkluzja

Bitcoin realizuje projekcję na cały tydzień, którą rozrysowałem w poniedziałek (18.07). Do zrealizowania założeń tygodniowych rynek ma jeszcze dwie sesje. Powyżej przedstawiłem również scenariusz na najbliższe godziny handlowe.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.