Nasdaq 100 obniża się o 0,96%. Biały Dom wspiera Fed.

79
J2T Trade

Nowy tydzień handlowy indeks Nasdaq 100 rozpoczął od strat. Poniedziałkową sesją Nasdaq 100 obniżył kurs o 0,96%. Rynkowi uczestnicy reagowali nadal na ostatni, jastrzębi komentarz prezesa Fed, Jerome Powella. Sekretarz prasowy Białego Domu, powiedziała wczoraj, że administracja Joe Bidena wspiera działania Fed-u.

Przedłużone straty

Podczas wczorajszej sesji handlowej amerykański indeks Nasdaq 100 spadł o 0,96%. Tym samym przedłużone zostały straty z piątku. Co ciekawe dla indeksu technologicznego Nasdaq 100 była to już czwarta poniedziałkowa sesja zakończona poniżej kreski w tym miesiącu handlowym (sierpniu).  

Pinduoduo dominuje na indeksie

Wczoraj uwagę na siebie zwróciła spółka Pinduoduo. Pod względem zmienności całkowicie zdominowała składowe Nasdaq’a 100. Akcje spółki skoczyły finalnie o 14,71%. Nie dziwi zatem fakt, iż to Pinduoduo przewodziło wzrostowym komponentom. Jednak zdecydowana większość składowych straciła. Na czele strony spadkowej stanęło przedsiębiorstwo Okta. Notowania tej firmy uległy obniżce o 3,94%.

Biden daje pełne wsparcie Fed

Podczas poniedziałkowego wystąpienia, sekretarz prasowy Białego Domu podkreśliła, że Joe Biden dał Rezerwie Federalne pełne wsparcie i niezależność w podejmowaniu decyzji ws. polityki monetarnej. Zdaniem 46. Prezydenta USA, Fed skupiony jest na walce z rekordową inflacją i to pozostać ma głównym celem instytucji. Administracja Białego Domu świadoma jest bólu, jaki odczuwają Amerykanie z powodu inflacji.

FP Markets

Sekretarz Białego Domu podkreśliła, że ceny poszły w dół w lipcu, przy jednoczesnym wzroście dochodów osobistych. Ponadto ponownie zostało zaznaczone, że w USA odzyskano wszystkie miejsca pracy, które utracone zostały w wyniku pandemii. Waszyngton podkreśla siłę gospodarki, która ma szansę przezwyciężyć obecne słabsze momenty.

Punkt widzenia – poziom 12 600 trafiony

Indeks Nasdaq 100 podjął się częściowej realizacji scenariusza głównego. W związku z powyższym, przypomnieć należy treść projekcji: „Indeks technologiczny ma szansę dziś odrobić część piątkowego spadku. Kluczowe dla dzisiejszej projekcji wzrostowej, jest respektowanie przez rynek nowego poziomu TFS. Z okolic tego poziomu zebrana ma szansę zostać siła popytowa. Potencjałem dla wzrostu będzie 12 600”.

Faktycznie rynek uszanował nowy poziom TFS, nie podejmując się nawet zejścia do jego zakresu. Cena zebrała się do wzrostu z okolic poziomu 12 440 i zakładany poziom 12 600 został osiągnięty po godzinie 16. Aktualnie rynek znajduje się nieco powyżej 12 600.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy wydaje się być dziś zależny od zachowania rynku wobec zakresu średniej kroczącej SMA 55. Przełamanie i stabilizacja ceny na zakresie średniej stanowić będzie preludium dla wzrostów. Impuls wzrostowy poprowadzić może rynek do poziomu 12 750. Kluczowe założenie na dziś polega na utrzymaniu poziomu TDP.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 30.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Uwzględnić należy jednak również wariant zejścia. Taki wyglądać mógłby w następujący sposób. Nadbicie zakresu średniej i szybki powrót poniżej poziomu TDP stanowić będą prawdopodobnie o dominacji siły podażowej. Re-test od dołu poziomu TDP stanowić będzie potwierdzenie ruchu spadkowego. Potencjalnym targetem ma szansę być 12 400.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 30.08.2022

Konkluzja

Rynkowi uczestnicy zwrócić mogą uwagę na strefę wyznaczoną przez średnią kroczącą SMA 55 oraz okolice poziomu 12 600. Reakcja, która zajdzie w na tym zakresie wskazać może plany rynku na dziś. Poziomy na dzień 30.08.2022 znajdują się poniżej.

TTR : 13 281

TSR : 13 055

TFR : 12 832

TDP : 12 600

TFS : 12 373

TSS : 12 149

TTS : 11 932

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.