[Bezpłatny webinar] Main Street a Wall Street, czyli czy giełda stanowi odbicie realnej gospodarki?

Książka o inwestowaniu

Książka o inwestowaniuW środę 27 kwietnia zapraszamy na bezpłatny webinar, który poprowadzi Rafał Janik, autor dwóch tomów “Książki o inwestowaniu”. Stare giełdowe powiedzenie mówi, że rynki finansowe stanowią okno na to, co dzieje się w realnej gospodarce. Wydaje się jednak, że w ostatnim czasie ta maksyma straciła na aktualności. Regularnie mamy do czynienia z sytuacjami, kiedy giełdowe indeksy rosną, a gospodarka pogrążona jest w ciemności. Bywa też na odwrót – ceny akcji spadają, mimo że wskaźniki ekonomiczne sugerują korzystną koniunkturę.

  • Czym jest tzw. Main Street a czym Wall Street?
  • W jaki sposób mierzy się wartość realnej gospodarki a jak wycenia się spółki giełdowe
  • Jak banki centralne wpływają na rynki finansowe i realną gospodarkę?
  • Czy kryzys da się przewidzieć, czyli co wiemy o cyklach koniunkturalnych?
  • Jakie wskaźniki gospodarcze powinien śledzić inwestor giełdowy?

Podczas wydarzenia będzie możliwość zadawania pytań za pośrednictwem czatu. Ponadto w trakcie trwania nagrania udostępniony zostanie atrakcyjny kod rabatowy na “Książkę o inwestowaniu”.

O prezenterze

Na giełdowym parkiecie od 2007 roku. Właściciel firmy konsultingowej, doradzającej w zakresie ryzyka walutowego i inwestycyjnego oraz zarządzający w firmie inwestycyjnej. Posiada również wieloletnie doświadczenie jako dziennikarz. Jego teksty ukazywały się w wielu ogólnopolskich czasopismach m.in. MyCompany Polska i Eurogospodarka. Autor „Książki o inwestowaniu” oraz redaktor merytoryczny publikacji „Zawód inwestor giełdowy” Alexandra Eldera oraz „Najważniejsza rzecz” Howarda Marksa. W 2019 roku obronił doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim o rekomendacjach giełdowych i hipotezie rynku efektywnego, otrzymując wyróżnienie Rady Wydziału Ekonomicznego.
W wolnym czasie trenuje kolarstwo (w 2018 roku ukończył ponad 1000-km ultramaraton Bałtyk-Bieszczady Tour) oraz wspinaczkę skalną (ma zaliczone kilkaset dróg wspinaczkowych, wliczając w to liczne przejścia w Tatrach).

Link do rejestracji:
https://maklerska.clickmeeting.com/main-street-a-wall-street-czyli-czy-gielda-stanowi-odbicie-realnej-gospodarki-/register

FP Markets

Link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/655578408852804/

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.