Bed Bath & Beyond case – czyli jak zarobić ponad 100 mln USD w miesiąc

176
Wystrzał kursu akcji w kosmos
J2T Trade

Dwudziestoletni student matematyki Jake Freeman pod koniec lipca zainwestował w akcje Bed Bath & Beyond (BBBY) 27,5 miliona dolarów. Po rajdzie kursu akcji tej spółki w tym tygodniu zamknął on swoją pozycję o wartości ponad 130 milionów USD. W efekcie mieliśmy tutaj do czynienia z zyskiem rzędu 103 milionów dolarów w zaledwie miesiąc.

Nowy, głośny meme stock na amerykańskiej giełdzie Spekulant Wallstreetbets

Bed Bath & Beyond zajmuje się prowadzeniem sklepów detalicznych i sprzedażą detaliczną artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz. Asortyment obejmuje wyposażenie domu, takie jak pościel, tekstylia kuchenne, artykuły stołowe, podstawowe artykuły gospodarstwa domowego, ogólne wyposażenie domu i materiały eksploatacyjne. Firma została założona przez Warrena Eisenberga i Leonarda Feinsteina w 1971 roku i ma siedzibę w New Jersey.

Bed Bath & Beyond to przykład spółki z tak zwanej grupy meme stocks. Chodzi tu o akcje podmiotów, które cieszyły się w 2021 roku wielkim powodzeniem wśród młodocianych amerykańskich spekulantów, zgromadzonych wokół popularnego forum Wallstreetbets, które można znaleźć na portalu Reddit.

Gigantyczny wzrost kursu i… drastyczna przecena

Akcje notowanej na giełdzie NASDAQ spółki Bed Bath & Beyond na przełomie lipca i sierpnia były warte jeszcze niecałe 5 dolarów. Nieco ponad dwa tygodnie później – 17 sierpnia ich kurs poszybował natomiast nawet do poziomu 30 dolarów.

FP Markets

Podczas tej samej sesji zaczęła się jednak potężna obniżka i w efekcie 18 sierpnia cena zamknięcia akcji Bed Bath & Beyond wyniosła już “tylko” 18.55 USD, a na piątkowym handlu przedsesyjnym kurs spada do poziomu 10.68 USD.

Wykres akcji Bed Bath & Beyond

Imponujący zarobek dwudziestoletniego studenta

Dwudziestoletni student matematyki uczelni University of Southern California, Jake Freeman kupił 5 milionów akcji spółki Bed Bath & Beyond pod koniec lipca, po kursie 5,50 USD. Jak łatwo obliczyć, wydał on na ten cel 27,5 miliona dolarów.

Pieniądze na inwestycje otrzymał od rodziny i przyjaciół. We wtorek, 16 sierpnia sprzedał on natomiast cały ten pakiet akcji za ponad 130 milionów USD. Działa on za pośrednictwem podmiotu Freeman Capital Management zarejestrowanego w Sheridan, w stanie Wyoming.

Oto, co na temat swojej transakcji powiedział sam Jake Freeman: “Nie spodziewałem się takiego wystrzału kursu BBBY. Oczywiście, wiedziałem, że firma poprawia swój bilans, że przeszła restrukturyzację. Dlatego włożyłem w nią pieniądze. Ale nie sądziłem, że tak szybko uzyskam tak bardzo satysfakcjonujący zwrot z inwestycji”.

W co jeszcze inwestuje Jake Freeman?

To nie koniec inwestycji tego studenta matematyki. Według słynnego brytyjskiego dziennika Financial Times, wraz z wujkiem dr Scottem M. Freemanem, genialny dwudziestolatek w swoim portfelu posiada także spory pakiet akcji spółki Mind Medicine. Jake Freeman zapowiedział także, że zamierza odbyć konstruktywny dialog z jej zarządem na temat jej dalszego rozwoju.

Mind Medicine to firma neurofarmaceutyczna, która odkrywa, rozwija i wdraża leki psychodeliczne w celu poprawy zdrowia, promowania dobrego samopoczucia i łagodzenia cierpienia. Opracowuje niehalucynogenną wersję psychodelicznego leku, z wykorzystaniem związku o nazwie ibogaina. Firma została założona przez Stephena L. Hursta, Leonarda Latchmana, Jamona Alexana i… wujka Jake’a – Scotta M. Freemana.

Ryan Cohen też zainwestował w Bed Bath & Beyond

Warto dodać, że ulubieniec młodych amerykańskich spekulantów z forum Wallstreetbets – Ryan Cohen, także zainwestował w Bed Bath & Beyond. Kupił on 7,78 miliona akcji tej spółki w pierwszym kwartale tego roku po średnich ważonych cenach od 13.08 do 17.25 USD.

W tym tygodniu, konkretnie w środę 17 sierpnia, Cohen także pozbył się swojego pakietu akcji. Jak wynika ze zgłoszenia do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC), dokonał on sprzedaży po średnich ważonych cenach od 18.68 do 29.22 USD. Łącznie zarobił w ten sposób 58,65 miliona dolarów.

Kim jest Ryan Cohen? To biznesmen i inwestor, który w 2011 roku założył internetowy sklep z artykułami dla zwierząt – Chewy. Jego przywództwo było kluczową siłą, która pomogła nowemu startupowi skutecznie konkurować z Amazonem i Walmartem. Trader ze słoikiem banknotów

Sześć lat później, po tym jak pomógł firmie Chewy osiągnąć ponad 1 miliard dolarów rocznej sprzedaży i zdobyć wiodący udział w internetowej przestrzeni dla zwierząt, Cohen sprzedał swoje przedsiębiorstwo firmie PetSmart Inc. za 3,35 miliarda dolarów. Kilka lat później spółka Chewy weszła na giełdę i jest obecnie warta ponad 19 miliardów dolarów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.