AUDUSD, GBPUSD, USDJPY i EURUSD pod lupą eksperta

387
Waluty
J2T Trade

Azjatycki rynek akcji wykazywał mieszany sentyment podczas nocnej sesji, pomimo faktu, że indeks S&P 500 ustanawiał nowe rekordowe szczyty, a dalsze zyski generował sektor technologiczny. Rynki kontraktów terminowych wskazują na pozytywne otwarcie w Europie. Jeśli chodzi o dane ekonomiczne, Australia poinformowała, że spadek PKB wyniósł 7% w drugim kwartale, a prognozowano 6%. Tego ranka okazało się również, że niemiecka sprzedaż detaliczna niespodziewanie spadła w lipcu o 0,9%, podczas gdy sprzedaż domów w Wielkiej Brytanii wzrosła drugi miesiąc z rzędu – o 2% w sierpniu według danych ogólnokrajowych. BBC z kolei opublikowało, że inflacja cen sklepowych spadła do -1,6% w sierpniu z -1,3% w lipcu.

Jednym z aspektów kalendarza ekonomicznego w tym tygodniu jest duża liczba mówców z banków centralnych. Zeszłotygodniowe działania Amerykańskiej Rezerwy Federalnej w stronę nowej polityki doprowadziły do pytań czy inne główne banki centralne pójdą w jej ślady. Fed ogłosił dostosowanie celu inflacyjnego, które pozwoli inflacji przekroczyć swój cel, aby zrekompensować wcześniejsze spadki cen. Przemówienia w tym tygodniu będą również ostatnimi przed decyzjami politycznymi EBC w następnym tygodniu oraz Amerykańskiej Rezerwy Federalnej i Banku Anglii tydzień później.

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey oraz członkowie brytyjskiej Rady Polityki Pieniężnej – Ramsden i Vlieghe pojawią się dziś przed Komisją Specjalną ds. Skarbu by odpowiedzieć na pytania. W przemówieniu z zeszłego tygodnia, kluczową informacją od Baileya było, że “Bank Anglii w żaden sposób nie zużył siły ognia”. Na osobnej konferencji, Broadbent z brytyjskiej Rady Polityki Pieniężnej wygłosi przemówienie, po którym odbędzie się panel dyskusyjny prowadzony przez Głównego Ekonomistę Haldane’a.

W Stanach Zjednoczonych, John Williams z Amerykańskiej Rezerwy Federalnej ma dziś przemawiać na temat COVID-19, podczas gdy Loretta Mester wypowie się na temat ekonomicznych i politycznych perspektyw, a Mary Daly omówi ramy gospodarcze. W Europie, Jens Weidmann z Europejskiego Banku Centralnego również ma wygłosić przemówienie.

FP Markets

Jeśli chodzi o dane, USA będzie skoncentrowane na opublikowaniu przez ADP raportu dotyczącego zatrudnienia i zamówień w fabrykach. Beżowa Księga również zostanie dziś opublikowana. Oczekuje się, że ADP ukaże wzrost o 1,3 miliona miejsc pracy w prywatnym sektorze. Takie dane by wsparły prognozy na piątkowe oficjalne dane zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, a eksperci spodziewają się w nich wzrostu o 1,4 miliona, co oznaczałoby dalsze spowolnienie wzrostu zatrudnienia. Jednak, ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem w USA, Beżowa Księga dostarczy aktualnych dowodów jak aktywność gospodarcza rozwijała się ostatnio.

Dziś o godzinie 16:00 wygasają opcje na:

  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY
  • AUDUSD

Spojrzenie od strony technicznej i handlowej

EURUSD: kierunek byczy powyżej 1.17 z celem 1.20

Z technicznej i handlowej perspektywy, przebicie 1.1964 zachęciło do krótkoterminowej realizacji zysków. Jako, że 1.19 pełni rolę wsparcia można oczekiwać podejścia powyżej 1.20 przed bardziej znaczącą korektą do 1.1850. UPDATE Cel osiągnięty, trwa przewidywana realizacja zysków, jako że 1.1950 pełni rolę oporu, należy szukać testu 1.18.

EURUSD-0209

GBPUSD: kierunek byczy powyżej 1.32 z celem 1.35

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że cena utrzymuje się powyżej 1.3250 można szukać testu oporu pierwotnej linii trendu w okolicy 1.35. Tylko cena zamknięcia poniżej 1.32 poddałaby w wątpliwość tendencję wzrostową i otworzyła furtkę do retestu 1.3050.

GBPUSD-0209

USDJPY: kierunek niedźwiedzi poniżej 106.50, byczy powyżej

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że 106.50 pełni teraz rolę oporu można szukać kolejnego testu wsparcia umiejscowionego na 105.50. Jeśli nie zostanie tam wygenerowany wymagany popyt, pojawi się kolejna możliwość zejścia na 104.18.

USDJPY-0209

AUDUSD: kierunek byczy powyżej 0.7350 z celem 0.7500

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że 0.7350 pełni teraz funkcję wsparcia, można szukać testu psychologicznej bariery 0.7500. Tylko zamknięcie dziennej świecy poniżej 0.7250 poddałoby w wątpliwość tendencję wzrostową i otworzyło drogę do retestu 0.7100.

AUDUSD-0209

Patrick Munnelly
Tickmill

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.