Dow Jones 30 zwyżkuje 1,37%. Apple poda dziś raport.

Apple
J2T Trade

Najstarszy indeks Dow Jones 30 zwyżkował w środę. Notowania podskoczyły o 1,37%. Dziś raport poda amerykański gigant – spółka Apple. Dziś przed sesją podane zostaną dane dotyczące m.in. PKB. Jak wyglądać może czwartkowa sesja?

Najsłabszy z indeksów

Amerykański Dow Jones 30 zakończył środową sesję ze wzrostem. Finalnie indeks Dow Jones 30 podniósł kurs swoich notowań o 1,37%. Procentowo to właśnie Dow Jones 30 zyskał najmniej. Przełożyło się to na ruch rzędu blisko 450 punktów.

Więcej wzrostowo

Składowe Dow Jonesa 30 wykazały głównie wzrost w środę. Najwięcej zyskał Microsoft, gdyż 6,69%. Jedynie kilka komponentów traciło w środę. Stronie spadkowej przewodziło 3M, a wycena przedsiębiorstwa spadła o 1,34%.

Dzisiejsze raporty

Akcjonariusze oczekują na raporty dwóch ważnych spółek, które tworzą m.in. indeks Dow Jones 30. Mowa o Apple oraz Intel. Oba przedsiębiorstwa podadzą sprawozdania finansowe za drugi kwartał 2022 roku po zakończeniu dzisiejszej sesji.

FP Markets

Spojrzenie na kalendarz

W godzinach pre-marketu pojawią się dane dotyczące PKB. Należy pamiętać, że będą to dane wstępne, jednak zwrócą na nie uwagę członkowie Rezerwy Federalnej. Jerome Powell podkreślił wczoraj, że bank centralny będzie uważnie obserwował raport o PKB i „wyciągnie wszelkie implikacje, jakie może”.

Punkt widzenia – wystrzelenie po FED

Dow Jones 30 wykonywał dość niewielkie ruchy aż do podjęcia decyzji FED. Cena wystrzeliła po godzinie 20 przebijając poziom 32 350. W nocy rynek cofnął i od kilku godzin oscyluje na zakresie ceny 32 150 – 32 200. Poziomy na dziś uległy zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe założenie na dziś opiera się na utrzymaniu poziomu TDP. Jest to istotne miejsce dla rynku, gdyż z okolic tego poziomu rynek generował silniejsze ruchy. Prawdopodobnie dziś dojdzie na tym zakresie do przetestowania sił rynkowych. Utrzymanie poziomu TDP i oscylowanie powyżej niego świadczyć będzie na korzyść kontynuowania zależności wzrostowej. Targetem będzie poziom 32 400.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 28.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Zejście natomiast polegać może na zanegowaniu kluczowego założenia z wariantu wzrostowego. Szybki powrót poniżej poziomu TDP, a następnie re-test od dołu tego poziomu świadczyć będzie o obecności siły podażowej. Ta przeważyć będzie mogła, a rynek powróci do poziomu 31 800.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 28.07.2022

Konkluzja

Dziś w godzinach pre-marketu podane zostaną ważne informacje dla rynków. Inwestorzy zapewne przyglądać się będą tym danym makroekonomicznym. Główne rynki akcyjne w USA mają szansę rosnąć kolejny dzień. Uwagę jednak warto zwrócić na zachowanie rynków na kluczowych poziomach. Poziomy na dzisiejszą sesję znajdują się poniżej.

TSR : 32 648

TFR : 32 396

TDP : 32 143

TFS : 31 894

TSS : 31 649

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.