Wybieramy najlepsze aplikacje mobilne dla inwestorów

aplikacje mobilne dla inwestorów

Inwestycje to temat, którym interesuje coraz więcej osób. Nie tylko fachowców i osób związanych z nim zawodowo, ale również zwykłych obywateli. Zarabiamy coraz więcej, oszczędzamy i chcemy pomnażać wartość naszego majątku, a także ograniczyć wpływ inflacji na nasze oszczędności. Samo inwestowanie nie jest łatwe, ale coraz prostsze staje się ono od strony technicznej. Dzisiaj kupować surowce, waluty, akcje, kryptowaluty, a nawet stawiać zakłady u PZbuk możemy już nie tylko za pomocą pośredników lub na skomplikowanych stronach giełd, ale też za pomocą prostych aplikacji mobilnych. Ich zaletą jest nie tylko intuicyjność obsługi, choć oczywiście dostępne są też bardziej zaawansowane narzędzia, ale też fakt, że z aplikacji możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy. Nie zawsze mamy przy sobie komputer, ale za to zawsze towarzyszy nam smartfon.

Bądź na bieżąco ze swoimi inwestycjami

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji finansowych, które różnią się swoją funkcjonalnością. Jedne pozwalają na zakup akcji, za pomocą innych możemy jedynie śledzić ich kursy w czasie rzeczywistym lub sprawdzać najnowsze informacje. Jednak wszystkie dają nam narzędzia i wiedzę do tego, by rozsądniej inwestować, a więc zwiększać nasze szanse na sukces.

Aplikacja Degiro daje nam dostęp do funduszy z aż trzydziestu krajów. Możemy inwestować nie tylko na rynkach europejskich, ale też azjatyckich i na amerykańskiej giełdzie. Plusem są bardzo niskie koszty związane z transakcjami, a samo użytkowanie aplikacji jest proste i intuicyjne.

Zakup akcji popularnych amerykańskich korporacji, takich jak Apple lub Tesla, umożliwia aplikacja Robinhood. Jest ona przeznaczona głównie dla początkujących użytkowników, gdyż nie znajdziemy w niej szczegółowych analiz i wykresów. Przyciąga za to prostotą użytkowania, brakiem prowizji, a także niskimi kwotami, od których możemy zacząć nasze inwestycje. Bardzo łatwo też dokonać za jej pomocą transakcji, gdzie więc tkwi haczyk? Przy cenach niektórych kryptowalut występują większe spready i to właśnie na tym zarabiają twórcy aplikacji. Warto mieć to na uwadze, gdy zdecydujemy się z niej korzystać.

FP Markets

Nie przegap żadnej okazji

Inwestycje w kryptowaluty to temat, który potrafi rozgrzać nas do czerwoności. Mają one swoich zagorzałych fanów, jak i przeciwników. Jednym z najpopularniejszych narzędzi do ich zakupu, jest aplikacja mobilna Coinbase. Prosty interfejs i intuicyjność obsługi to coś, co przyciąga początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Coinbase stawia też na ich edukację i udostępnia krótkie materiały na temat poszczególnych projektów. Jeśli się z nimi zapoznamy i odpowiemy poprawnie na pytanie, otrzymamy niewielkie wynagrodzenie w danym tokenie. Możemy przy nim pozostać lub wymienić na inny i podjąć w ten sposób pierwsze inwestycyjne decyzje. Wadą Coinbase są dość wysokie opłaty i prowizje, gdy chcemy wypłacić waluty FIAT.

Ciekawym narzędziem jest aplikacja eToro, która pełni też funkcje społecznościowe i edukacyjne. Pozwala na nawiązywanie kontaktów i wymianę informacji. Zawiera bardzo dużo materiałów edukacyjnych, a także posiada funkcję CopyTrader. Użytkownicy mogą dzięki niej śledzić ruchy najlepszych traderów.

Warto też wspomnieć o aplikacji Notowania Mobilne 3, która wprawdzie nie pozwala nam wykonywać żadnych transakcji, ale za jej pomocą będziemy śledzić notowania giełdowe w czasie rzeczywistym. Jest ona skierowania do inwestorów polskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.