Analiza srebra [28.08.2019]

analiza srebra
Źródło: Admiral Markets MT5, SILVER wykres D1 od 1 grudnia 2015 do 28 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

Często pomijanym rynkiem w popularnych serwisach analitycznych jest srebro. To błąd, ponieważ jest to bardzo interesujące aktywo, którego dzienne wahania cen, tworzą dla day traderów mnóstwo fantastycznych okazji do zajęcia pozycji.

W ostatnim czasie, na fali rosnącej niepewności dotyczącej dalszego losu rynków akcji i obligacji, metale szlachetne stały się niesamowicie atrakcyjne. Zwyczajowo są one uznawane za bezpieczną przystań podczas rynkowych sztormów i zawieruch, a więc w czasach, w których przychodzi nam handlować ostatnio. Co ciekawe, srebro jest silnie skorelowane ze złotem, jednak jedynie długoterminowo. Sprawia to, że bezpiecznie możemy zajmować pozycje intraday na jednym, jak i na drugim rynku, licząc na odmienne rozwinięcie wewnątrz sesyjnej akcji cenowej.

O ile wzrost cen złota był ostatnio bardzo silnie dyskutowany, tak srebro wydawało się całkowicie pominięte. Warto, zatem nadrobić zaległości i przyjrzeć się temu rynkowi, zwłaszcza, że w chwili obecnej znajdujemy się na bardzo interesujących poziomach o szalenie wysokim potencjale wzrostowym, jaki spadkowym.

analiza srebra
Źródło: Admiral Markets MT5, SILVER wykres D1 od 1 grudnia 2015 do 28 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Analizując sytuację długoterminowo, na wykresie D1 widzimy wyraźnie, że znajdujemy się na granicy strefy podażowej, która mieści się w przedziale cenowym od 18,5 do 19 USD. Przebadanie tej strefy oraz ewentualne przebicie w górę, otwiera szeroki horyzont do poszukiwania dalszych, długoterminowych wzrostów. Kolejna strefa podażowa znajduje się, bowiem dopiero na poziomie 20 USD.

FP Markets

Jeżeli jednak okazałoby się, że sytuacja na rynkach papierów wartościowych i obligacji stabilizuje się, wówczas mielibyśmy otwartą drogę do strefy popytowej, z której wybiliśmy się ostatnio. Czyli do poziomu około 17,5 USD. Gdyby sytuacja uległa jeszcze większej poprawie, wówczas realny byłby powrót do najniższych od dekady cen, a więc do poziomu 13,60 – 14 USD.

W obliczu informacji napływających ze świata, w chwili obecnej bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wzrost ceny srebra. Następnie kolejna konsolidacja w najbliższej strefie (dotychczas) podażowej i być może dalsze podążanie za obecnie byczym sentymentem.

Dla rynku srebra, poziomy cen kształtowane są stricte wedle oceny ryzyka dotyczącego rynków instrumentów skarbowych i akcyjnego. Ryzyko to jest najlepiej wyczuwalne podczas obserwacji codziennych tytułów, ukazujących się w inwestycyjnych kanałach medialnych, takich serwisów jak Reuters, Bloomberg, Wall Street Journal, Zerohedge czy Trader’s Area.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).