Analiza S&P 500 – w oczekiwaniu na pierwszy wystrzał

449
analiza SP500
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 1 sierpnia 2019 do 21 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

W dniu dzisiejszym sytuacja na indeksie amerykańskim S&P 500 jest bardzo rozwojowa. Od rozpoczęcie sesji Globex zaobserwowaliśmy dosyć szeroki initial balance, który nieco poszerzony przez price action spenetrował zasięgi od wczorajszego POC do przedwczorajszej VAL (ValueAreaLow). Tak rozwijająca się sesja pozwala nam wnioskować, że zgodnie z wczorajszym scenariuszem, możemy oczekiwać silnego wybicia w górę zwłaszcza, że widzimy tam tak zwany single print, który o tak wczesnej godzinie oznacza, że rynek najprawdopodobniej przesunie się w górę i tam rozpocznij tworzenie drugiej strefy wartości.

analiza SP500
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 1 sierpnia 2019 do 21 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
analiza SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres H30 od 1 sierpnia 2019 do 21 sierpnia 2019. Wskaźnik: pointzero-trading.com. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Jeżeli będzie to wybicie ponad strefę wartości z 1 sierpnia, a więc ponad bardzo istotny poziom z profilu kompozytowego, utworzonego pomiędzy 8 a 14 sierpnia, będziemy mieli bardzo dużą szansę na silne wzrosty i powrót indeksu do łask byków.

analiza SP500
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 1 sierpnia 2019 do 21 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Jednak drugim popularnym scenariuszem na rozwinięcie takiej sesji jak dzisiejsza, jest lekkie poszerzenie strefy wartości w górę, a następnie powrót do jej środka i załatanie doliny utworzonej na poziomie 2915 punktów. Trzecim ważnym czynnikiem, który należy mieć na uwadze zawierając pozycje na S&P500 w dniu dzisiejszym, jest brak potencjału na ruchy spadkowe. W związku z tym poziomy wyznaczone obecnie przez dzisiejszy POC oraz Value Area Low są bardzo dobrym obszarem do poszukiwania wejść w pozycje długie z relatywnie ciasnym stop lossem, co powinno pozwolić nam na dużą ekspozycję przy ściśle ograniczonym ryzyku.

Jan Kotowski

FP Markets

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).